Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Proste Alza..

Dobrý deň dnes som si išiel vyzdvihnúť do Alza pobočky v Banskej Bystrici:''ROZBALENÉ Chladič na procesor GELID Solutions Tranquillo '' Keď som si doma otvoril balík zistil som že tam chýba dosť vecí potrebných k inštalácií na môj typ procesoru. Môžem tovar vrátiť do 7 dní bezdôvodne či sa to na e-shopy nevzťahuje ? . Ďakujem

pokial to predávali ako rozbalené,použíté balenie,mali vydeklarovať,že tam nejaká originálna súčasť chýba a kvôli tomu je napr. znížená cena,pokial to nedeklarovali a deklarovali len balene ako rozbalené,tak máš právo odstúpiť od kúpnej zmluvy,tam sa nemajú na čo vyhovoriť,nereklamuješ a nevraciaš kvôli tomu,že bolo deklarované rozbalené balenie,ale že tam chýbajú dôležité súčasti,bez ktorých je výrobok nepoužitelný a na túto skutočnosť predajca neupozornil vopred pri kúpe/ak na to nebolo vyslovene upozornené/....

Myslim, ze Alza problemy robit nebude a uzna takto reklamovany tovar, ktory predavala ako rozbaleny.
Ale nechapem inu vec. Preco (a nie si prvy ani posledny) ludia riesia problemy takto pre mna strasne nelogicky?
Keby sa to stalo totizto mne ako prve zdvihnem telefon zavolam na infolinku Alzy, ich reklamacne, ci na tu pobocku v BB a spytam sa ich ako to mam riesit a az keby som od Alzy nedostal uspokojivu odpoved leziem na nejaku poradnu na nete. Mne pride ako logicke a spravne toto riesenie a nechapem preco tak vela ludi pri prvom naznaku problemu lezu hned na poradne namiesto toho, aby riesili potencionalny problem s tym s kym maju.

ide o to že na infolinke asi neradi dvíhajú telefón, a teraz cez víkend je asi šanca nulová. Hneď v pondelok plánujem ísť do BB a vrátiť to a rozmýšlam o tom že rovno si objednám nový tovar a po vrátení peňazí ho preberiem. Je to dobrý nápad ?

Já jsem jednou kupoval z alzy handsfree, v popisu tehdy měli, že obsahuje USB BT Adaptér pro pc a nabíječku do auta. V krabičce nebylo ani jedno, psal jsem jim, ať mi to dodají. Napsali, že BT adaptér tam ani být nemá (v krabičce je na něj i slot) a že nabíječka do auta tam určitě byla. Napsal jsem, že nebyla a hotovo, tak mi napsali, ať to vrátím v té 14 lhůtě a řeknu, že to tam chybělo. Na pobočce neřekl půl slova. Buď v klidu.