Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zapis trvaleho bydliste zpet k rodicum

Zdravim,

nedavno jsem prodal byt a potrebuju si presunout trvale bydliste, zpet to mista meho rodiste. Presto, ze tam jiz vice nez dekadu nebydlim, tak nekde napsan byt musim :) V soucasne dobe jsem v pronajmu kde to nejde.

Tak bych se prosim potreboval zeptat co je treba k prihlaseni trvaleho pobytu na misto kde nejsem napsan v katastru? Predpokladam, ze vypis z katastru nemovitosti, ale dale mi toto budou muset "nejak" odsouhlasit rodice? A musi oba dva kdyz je byt SJM?

Dekuju

Proč by to nemělo jít v bytě, kde skutečně bydlíte?

Stačí s nájemní smlouvou zajít na úřad a přihlásit se k trvalému
pobytu v bytě, k němuž máte platnou nájemní smlouvu na své jméno.
Majitel bytu Vám nesmí bránit v přihlášení trvalého pobytu.

———
Nejte-li v KN zapsán i Vy, nebude Vám samotný výpis z KN k ničemu.
Rodiče by s Vámi museli zajít na úřad, doložit vypisem z KN vlastnictví
a na místě podepsat souhlas ke zřízení trvalého pobytu.
(Jinak byste potřeboval souhlas rodičů s jejich úředně ověřenými podpisy.)

Trošku se vetřu se svým dotazem. V blízké době budu s manželkou měnit trvalé bydliště do domku, který jsem kdysi zdědil a teď opravil. Čtu, že budu potřebovat výpis z katastru nemovitostí ( jsem majitelem nemovitosti ). Budu muset pro ten výpis přímo na katastr nebo stačí informace o pozemku, které se dají dohledat na internetu??

Na katastr se nemusí, udělají to na počtě, která má službu CzechPoint (větší pošty, obecně ve městech) nebo třeba na městský úřad a podobně. Nevím jak tam, ale na poště to stojí tak, že 100,- Kč je za první stránku výpisu a 40,- Kč za každou další. Většinou mají výpisy na RD do dvou stránek.

Tak prepis uz probehl. Pokud by to nekoho zajimalo tak napisu co je vlastne treba.

Pro prepis trvaleho bydliste vyplnujete zluty formular a za zadni strane je primo cast kde se vyplni personalie "poverene osoby", v pripade ze se prehlasujete nekam, kde nejste majitel nemovitosti. Poverena osoba to tam musi podepsat, podpis musi byt pochopitelne overen. Pripadne muze s Vami vycekat frontu a podepsat primo pred urednici. To jde taky. Pokud je byt v SJM, tak staci souhlas pouze od jednoho z manzelu. A udajne nemusite ani dokladat vypis z katastru dane nemovitosti. Na urade by si to meli najit sami. Nicmene ja sem ho mel. Poplatek byl 50 kc