Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zapis trvaleho bydliste zpet k rodicum

Zdravim,

nedavno jsem prodal byt a potrebuju si presunout trvale bydliste, zpet to mista meho rodiste. Presto, ze tam jiz vice nez dekadu nebydlim, tak nekde napsan byt musim :) V soucasne dobe jsem v pronajmu kde to nejde.

Tak bych se prosim potreboval zeptat co je treba k prihlaseni trvaleho pobytu na misto kde nejsem napsan v katastru? Predpokladam, ze vypis z katastru nemovitosti, ale dale mi toto budou muset "nejak" odsouhlasit rodice? A musi oba dva kdyz je byt SJM?

Dekuju

Proč by to nemělo jít v bytě, kde skutečně bydlíte?

Stačí s nájemní smlouvou zajít na úřad a přihlásit se k trvalému
pobytu v bytě, k němuž máte platnou nájemní smlouvu na své jméno.
Majitel bytu Vám nesmí bránit v přihlášení trvalého pobytu.

———
Nejte-li v KN zapsán i Vy, nebude Vám samotný výpis z KN k ničemu.
Rodiče by s Vámi museli zajít na úřad, doložit vypisem z KN vlastnictví
a na místě podepsat souhlas ke zřízení trvalého pobytu.
(Jinak byste potřeboval souhlas rodičů s jejich úředně ověřenými podpisy.)

Tak prepis uz probehl. Pokud by to nekoho zajimalo tak napisu co je vlastne treba.

Pro prepis trvaleho bydliste vyplnujete zluty formular a za zadni strane je primo cast kde se vyplni personalie "poverene osoby", v pripade ze se prehlasujete nekam, kde nejste majitel nemovitosti. Poverena osoba to tam musi podepsat, podpis musi byt pochopitelne overen. Pripadne muze s Vami vycekat frontu a podepsat primo pred urednici. To jde taky. Pokud je byt v SJM, tak staci souhlas pouze od jednoho z manzelu. A udajne nemusite ani dokladat vypis z katastru dane nemovitosti. Na urade by si to meli najit sami. Nicmene ja sem ho mel. Poplatek byl 50 kc