Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nedoručení důležitého dopisu - dá se to úspěšně řešit právně?

Můj syn nedostal dopis do vlastních rukou - pozvání na důležité jednání. Protože se nedozvěděl včas termín tak se tam nedostavil a předpokládá, že to pro něj bude znamenat dost velkou finanční újmu (v době, kdy ten dopis měl přijít byl někdo z rodiny doma a schránku má správně označenou).
Má někdo zkušenost, jestli se proti poště dají podniknout právní kroky, aby mu finanční ztrátu aspoň částečně nahradila?

možná v takovém případě půjde nedoručení napadnout a požádat o zpětvzetí lhůty, ale záleží jaké jednání a na konkrétní situaci, pokud jde o balík peněz, bude jistější se obrátit na právnika ať vám poradí někdo sériozněji než zde

Zřejmě šlo o nějaký list od soudu nebo úřadu. Pak by bylo dobré zjistit, jestli odesílající hodlá uplatnit fikci doručení. Jestli se jim třeba dopis vrátil nebo tak nějak.
S vymáháním následné škody vzniklé neposkytnutím služby to vidím dosti bledě.

Článek 47
Odpovědnost podniku
1. Podnik odpovídá za škodu vzniklou při poskytování poštovních služeb v rozsahu stanoveném zákonem o poštovních službách a poštovními podmínkami. Podnik odpovídá za škodu, která vznikla v době od podání do dodání poštovní zásilky nebo jejího vrácení. Za jiné škody podnik neodpovídá, není-li v poštovních podmínkách výslovně stanoveno jinak

problém je v tom,že nikto nieje povinný posielať dopis určený dp vlastných rúk....v podstate z tohto tu nieje jasné,čo vlastne kto spôsobil,pošta nedoručila dopis určený do vlastných rúk a odosielatel potvrdil,že dotyčný dopis bol skutočne odoslaný a bol určený do vlastných rúk a bol odoslaný odosielatelom včas a bol predpoklad,že za normálnych okolností ho adresát obdrží včas,alebo sa len čakalo,že od niekoho by niečo malo prísť a je predpoklad,že to bude určené do vlastných rúk a v skutočnosti nič neprišlo ?....v dnešnej dobe zrýchlených konaní nieje povinnosť posielať niečo do vlastných rúk alebo doporučene,alebo zrýchlene,je to len možnosť,nie povinnosť.......