Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výpověď za půjčování peněz v práci

Hezký den,chci se zeptat ,může mi dát zaměstnavatel výpověď za půjčování peněz třem kolegyním z práce?Přeci svoje peníze můžu půjčit komu chci nebo ne?Je to snad trestné? Půjčila jsem 50,20 a 10 tisíc na běžný úrok,které poskytuji banky a nebankovní instituce 20% za rok.
Upravena velikost písmen. (karel)

Zaměstnanec nesmí zařízení zaměstnavatele bez souhlasu
zaměstnavatele využívat k soukromým účelům.

Na mne to působí dojmem, že jste v prostorách zaměstnavatele
bez souhlasu majitele nekorektně podnikala (k půjčování peněz
nemáte oprávnění, nevydávala jste stejnopis smlouvy ani potvrzení
o splátkách a vybírala nepřiměřený úrok).

Podle mne zaměstnavatel může pracovní poměr ukončit.

Dotaz nebyl zbytečný,pro jistotu jsem byla v pátek za právnikem a ten mi to potvrdil,že pokud půjčuji penize svým přátelům a známým není problém,ale nesmí to být pravidelně.Taktéž,kdy peníze se předávali mimo pracoviště je vše OK.A v době přestavky na pracovišti se můžem bavit o čem chcem,to nám nikdo nemůže nařizovat,že se nesmíme bavit o tom a támhle zas o tomhle,to už by bylo omezování lidských práv a svobod a trest by hrozil spíše zaměstnavateli.Ale jinak jsem moc ráda za prvotní pomoc a informace zde na poradně,děkuji mnohokrát všem

no že si přece o pauze v demokratické zemi můžem mluvit o čem chcem,tak kdyby toto zaměstnavatel zakazal,že se bavíme ve svém volnu a svých soukromých věcech jako zapůjčení a tak,tak z toho by měl zaměstnavatel velké problémy jako omezování svobody slova

Prosim tě,podívej se o co vše se soudí v americe a tady lze ze zaměstnavatelů vystřískat miliardy jen musí někdo první začít :)) Jen Češi mají strach a jsou podělaní ,ale už nastává doba,kdy to brzy přijde a zaměstnavatelé už si nebudou dovolovat to co teď,že z lidí dělají poslušné beránky a novodobé otroky.To už se brzy změní,počkej pár let a uvidíš :)