Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Exekuce. Co si exekutor může dovolit vůči příbuzným?

Pracující paní s výdělkem těsně nad minimální mzdou. Je majitelem rodinného domu. Je vdova a splácí postupně úvěr, který si vzali ještě s manželem. Žije zatím bez partnera.
V domě žije také její syn, který je momentálně bez práce. Půjčil si někde peníze a teď po něm exekutor chce 70 000,-.
Co s tím? V domě nic cenného není. Starý nábytek, 2 televizory ( se skleněnou obrazovkou ) starší lednička a mikrovlnka.
Může té paní exekutor zabavit dům?

Pokud je psaný na maminku, domek vzít nemůže.Ale vše co je v něm může oblepit a pak se musí dlouhosáhle dokazovat, co je dlužníka a co maminky.
Ideální je se z domu odhlásit (zrušit trvalé bydliště), aby měla maminka klid.
Po vyřešení problému se klidně zase přihlásit na trvalé bydliště.

Moje vlastní zkušenost s exekutorem.