Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Paragraf 55 a nevyplacení mzdy

Z mého bývalého zaměstnání, kde jsem pracovala na směny - krátký a dlouhý týden - odešla kolegyně z druhé směny, se kterou jsem se střídala na dlouhodobou nemocenskou. Našemu šefovi to oznámila již dva měsíce předem, ten však nehledal nějakou náhradu za ni, ani žádné jiné řešení. Když moje kolegyně odešla na nemocenskou, řekl mi náš vedoucí, že mám prostě smůlu a že tam budu muset pracovat celý měsíc v kuse ( 12 - 16 hodinové směny včetně víkendů a svátků ). Řekla jsem mu, že s tím rozhodně nejsem spokojená, že budu dělat co budu moci, ale bohužel nejsem stroj a nemůžu pracovat každy den. On mi odpověděl, že jsem mladá, že to musím zvládnout a že si žádnou náhradu hledat nebude. Proto jsem si začala hledat novou práci. V mém novém zaměstnání pochopili mou situlaci a poradili mi, abych do své současné práce už nechodila, ať se nechám vyhodit na paragraf 55 a oni mi hned v zápětí dají novou pracovní smlouvu, což taky dodrželi. Můj bývalý šéf mi ale řekl, že jsem ho zradila a odmítá mi vyplatit mzdu za měsíc říjen. Mohu se proti tomu nějak bránit?

akým spôsobom a kedy si sa dala vyhodiť z dôvodu hrubého porušenia pracovnej disciplíny ? ak si neodpracovala minimálne polovicu mesiaca,tak nárok na výplatu nevzniká,rovnako si zamestnávatel môže nárokovať úhradu pomernej časti dovolenky,pokial si minula väčšiu časť než vznikol nárok odpracovaním pomernej časti roku,rovnako si môže nárokovať za vzniknutú škodu,ktorá vznikla nedostavením sa do práce alebo hrubým porušením pracovnej disciplíny,ktorý bol dôvodom na okamžité rozviazanie pracovného pomeru,takže v konečnom dôsledku môže takto nahromadená vzniknutá škoda voči zamestnávatelovi prekročiť nárok pomernej časti mzdy za príslušný posledný odpracovaný mesiac,alebo jeho časti,takže nejaké "stavanie sa na zadné" voči zamestnávatelovi treba robiť s rozvahou........

Audaxi, kam na ta "moudra" (toto není první) chodíte?

Zákoník (a pokud vím ani zákonník) práce nepodmiňuje
"vznik nároku na výplatu odpracováním celého měsíce".
____

Souhlasím s první odpovědí (Jirka44), zkuste
písemnou výzvu k vyplacení/doplacení dlužné mzdy.

____

Porušování zákoníku práce ze strany zaměstnavatele
byste navíc měla nahlásit inspektorátu práce.