Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zápočtový list

Dobrý den, mám dotaz :-) zaměstnavatel mě nechce pustit dřív než po 2 měsících (výpovědní lhůta). Co se stane když už prostě nepřijdu? Počítám s tím ze mi nedá zápočtový list,je to velký problém? A k čemu mi vlastně je?

Nový zaměstnavatel MŮŽE zaměstnat osobu bez ZL. Pokud je to známí, určitě si nebudete dělat problémy (případné exekuce na Vaší straně mu sdělíte). A on Vás může zaměstnat, na ZL už není nic podstatného, kromě těch exekucí. V případě, že nenastupujete k známému a on by trval na ZL se jedná o postup, který je v souladu se zákonem. SHRNUTÍ - MŮŽE ZAMĚSTNAT BEZ ZL, NENÍ ZAKÁZÁNO NEBO NEZAMĚSTNÁ BEZ ZL JE V ZÁKONĚ OPORA.