Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nechce zrusit kupni smlouvu

Dobry den. Dne 8.2 jsem koupil vuz, ktery mel mit urcite veci uplne nove. ( Brzdy komplet, vsechny naplne vymeneny a top stav ) jak se ale ukazalo, naplne meneny nebyly a jelikoz brzdy take ne, zacali me prvni investice... Vyjel jsem a asi po 20 km se mi zacalo zahrivat kolo ( spatne lozisko ) ktere jsem na vlastni naklady nechal opravit a samozrejme popisovane brzdy tez nebyly delane, tez jsem musel investovat. Celkem tedy 5000 kc no a jedeme dal, olej tez nebyl delany, takze minimalne 1000 kc + ten prevodovy a jelikoz zacala kopat prevodovka, musi se komplene zbytek vylejt a dolejt 15 litru noveho, kde cena jen oleje je 5700 ( musi byt original, je to narocne na kvalitni olej ) + 1500 filtr + vymena jsme na skoro 13 000 kc plus zacala prosakovat vana oleje motoru. TAKZE DALSI INVESTICE.... S prodejcem jsem se nedohodl,aby ostranil tyto vady a nechce slyset o zruseni kupni smlouvy. Jak mohu postupovat? Dnes je to 14 dni. Rad bych kupni smlouvu zrusil.

Na to ti odpoví jedině advokátní kancelář,kde ukážeš především kupní smlouvu,se vším co k ní patří. Co tady bez podrobností chceš slyšet,nebo si přečíst ??. Laicky se domnívám,že ke zrušení kupní smlouvy by mohlo dojít do doby než na auto někdo šáhl a začal se v něm hrabat.

Ne, cetl jsem, ze dokonce muzes rozebrat motor a kdyz tam zjistis zavadu ( domenim, ze auto vykazue zavadu a rozebrani za ucelem zjisteni zavady ) , tak se to da povazovat za platnou i kdyz to rozeberes. Ne diskuze,ale primo nekde v zakoniku... Fakt nevim kde. No chtel jsem slyset treba to ,( OBRAT SE TAM A TAM A TAM TI S TIM POMUZOU ) Takze jit k pravnikovi a sepsat zalobu?

Napřed ti právník ale musí potvrdit,že ta žaloba bude mít smysl a ne blamáž. Ukaž mu všechny písemnosti a prostě vše co ti dokáže,že tě podvedl.Jaký jsi podepsal předávací protokol ? Ten nemusíš podepsat hned,ale po přesvědčení se,že ty slíbené věci tam jsou/nejsou. No právník. Jinak to budou doměnky a debaty tady.

Moc nerozumím tomu, proč když někdo kupuje auto z druhé ruky za x desítek/stovek tisíc, není schopen si zaplatit technika, aby mu auto prohlédl a zkontroloval od podlahy ke stropu....

Tedy jak máte nyní postupovat:
Když jste nebyl schopen zaplatit několik stovek technikovi za zkontrolování auta, zaplaťte nyní několik tisíc právníkovi, který vám následně (pravděpodobně) doporučí cestu občansko-právního sporu. Nebo taky ne a oznámí vám, že jste si zakoupil drahé náhradní díly.

Určující bude zda vámi uváděné: "popisované věci, které měl mít úplně nové" jsou zmíněny v kupní smlouvě. Pokud jste podepsal smlouvu ve smyslu: "kupuji 15 let staré auto tak jak je", tak se budete moci jít maximálně klouzat...

Jestli jsi to kupoval u áček nebo jinde u podobných prodejních šíbrech, lze předpokládat, že bez mediální podpory to vyeskalovat k nebesům v některých televizí, je reklamace nebo zpětný odkup 100% dopředu vyloučen.

zde je dobrý zdroj stížností, člověk si udělá rychle obrázek jak ten byznys prodeje aut z druhé ruky funguje, přihrává jen vlastníkům firem http://www.vasestiznosti.cz/spolecnost-349/aaa-aut o-a-s

Co chceš řešit ? Samozřejmě že v ojetinách vždy reklamace budou. To není Porsche salón. V bazaru musíš mít sebou lidi hned při koupi kteří ti poradí,co si představuješ,že ti 20ti letý tereňák klekne,to chceš vysoudit nový ?