Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Distanční smlouvy

Dobrý den, prosím o radu:

Jsem řádným klientem společnosti Internethome, která nyní přešla pod O2.

16.2.2016 mi volal O2 dealer, zda bych pokračoval u O2 po ukončení WIFI provozu Internethome
, kteréžto bude 15.3.2016.

Ptal jsem se za jakých podmínek atd., k debatě o tom, že bych něco výslovně objednával
nebo uzavíral takto smlouvu nedošlo, ale byl jsem manipulován jestli bych do toho šel, požádán o ověření rodného čísla atd., jsem odpověděl že za stejných odmínek snad ano.., druhý den mi od nich přišlo potvrzení objednávky + elektronická pěněženka pro vyúčtování služeb kam se mám přihlásit do 5 dnů atd., a prý i modem je už na cestě...

Následovalo několik telefonátů a přepojovnání přes CC O2, kde jsem se ptal jak dealer mohl vystavit za mně objednávku, když jsem o tom nevěděl. (Mají moje veškeré údaje vč. rodného čísla). Operátorka přislíbila vystornování této objednávky, ale po mé kontrole za hodinu jiná operátorka potvrdila, že to vystornované není a že to jako "tedy už opravdu" udělá. Vyžádal jsem si potvrzení o této akci na mejl, samozřejmě sliby chyby.. nic nepřišlo, ba naopak to berou jako hotovou věc.

(Pravděpodobně došlo k uzavření distanční smlouvy tímto nefér způsobem)

Teď mi došla od nich ještě papírová smlouva přes PO BOX...

O žádné služby od toho operátora nemám zájem.

Dotaz zní, co mohu podniknout abych se jich zbavil ?

Stejně jako předchozí legislativa, upravuje i současný občanský zákoník možnosti odstoupení od distanční smlouvy.

„Konkrétně se jedná o paragraf 1829, podle něhož je možné od distanční smlouvy odstoupit do 14 dnů od převzetí první dodávky zboží, tedy nikoli od uzavření smlouvy,“ uvedl Vít Žižka, odborný právní poradce z SOS-Asociace.

Od smlouvy je možné odstoupit bez udání důvodu. Odstoupení je vhodné zasílat vždy písemně, nejlépe doporučeně, popřípadě s dodejkou, díky které budete mít jistotu, zda vaši zásilku společnost převzala. Rozhodující přitom není datum doručení, ale odeslání odstoupení – můžete tak tedy učinit ještě poslední den zákonem stanové lhůty.

http://finexpert.e15.cz/nastrahy-smluv-po-telefonu
http://www.rozhlas.cz/zpravy/politika/_zprava/rada -lidi-se-necha-nachytat-a-uzavre-nevyhodnou-smlouv u-po-telefonu--1395896

Děkuji, zítra jim pošlu dopis,
kdyby se nechovali jako prasata tak bych podepsal.

Lhaní, mlžení, zamlčování faktů, podvody, automatické prolongace
či navyšování cen v průběhu smluvní doby, nemožnost výpovědi...

Toto teda ne.