Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nepřetržitý provoz - fond pracovní doby

dobrý den,
chtěl bych se zeptat, zda je v pořádku, když mi zaměstnavatel určil pracovní fond za měsíc leden 2016 pro nepřetržitý provoz na 157,5 hodiny v situaci, kdy mi svátek nevyšel na směnu.
povinný fond je počítán z osmihodinových směn. co je rozpisem nad, který musím dodržet, je počítáno jako přesčas. za leden mají "osmičkáři" dvacet pracovních dnů plus svátek 150h + 7,5h.
mně ale svátek na směnu nevyšel, tudíž jsem bez nároku na jakékoliv úhrady. to je logické. co nechápu je, proč by se mi o ten svátek měl navýšit povinný pracovní fond. takhle bych si v podstatě musel svátek nadělat v jiných dnech.
podle mě bych měl mít povinný pracovní fond 150 hodin a co je nad, mít zahrnuté jako přesčas.
nepřipadá mi to v pořádku. při takovýchto počtech mi např. březen vychází na povinných 172,5h.
děkuji za jakoukoliv informaci. václav

Zákoník práce stanoví pro nepřetržitý provoz 37,5 hodiny týdně. (37,5 : 7 = 5,357 hodiny týdně x např. březen 31 dní = 166 hod v březnu). Záleží i jaké přepočítací období si zaměstnavatel stanoví. Mě se osvědčilo čtvrtletní, takže mohu naplánovat směny dle potřeby s tím, že do fondu dorovnávám ve 3 měsíci.