Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem doba záruční opravy

Dobrý den,
dne 30.3.2016 jsem dal do opravy mobilní telefon. Dne 1.5.2016 jsem se byl zeptat jak to dopadlo s reklamací.Prodejce mě sdělil,že došlo ke komunikačnímu šumu s opravnou.To si myslím,že mne jako zákazníka zajímat nemusí.Pak mi sdělil,že je dnes neděle a servis přijede zítra.A teď dotaz.Třicetidenní záruční doba opravy skončila o víkendu.Mám právo na odstoupení od smlouvy?Nebo daný prodejce argumentem že není pracovní den a vše bude vyřízeno v pondělí,má pravdu?
Děkuji za odpověď
Změna předmětu, původně: záruční doba opravy (Kurt)

Skončila v pátek, tedy opravna mohla ještě v pátek opravovat. Ne v každé opravně se pracuje v So a Ne.
Zboží zabalí a odeslat k přepravě by měli v pondělí. Rozhodující bude datum na opravném/dodacím/montážním/zakázkovém listu od technika z opravny, kdy ukončil opravu.

Wikan má pravdu,při reklamaci na prodejně musí být telefon k vyzvednutí na prodejně a ne že už je sice opravený,ale někde na cestě.Taky se mi kdysi v jednom obchodě(již zanikl) snažili do reklamačního protokolu připsat větu,že souhlasím s prodloužením lhůty o 10 dní na dopravu do servisu.Když jsem tu větu v protokolu škrtl,vedle napsal Nesouhlasím a pak teprve protokol podepsal,moc se jim to nelíbilo.Opravu pak stejně nestihli,tak vraceli peníze.