Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jízda autem s pár hodin propadlou technickou na STK - velký problém?

Zdravím,
v neděli mi končí STK na autě, nechal jsem to bohužel úplně na poslední chvíli. Teď do konce týdne absolutně nemám šanci dostat se, o víkendu mají všude v širokém okolí zavřeno.
Nejbližší možnost je tedy v pondělí, hned v 7 ráno, na začátek otevírací doby STK, odvézt auto přes periferii Prahy (cca 6 kilometrů). Byl by z toho velký problém? Jel bych mimo hlavní tahy, mimo kamery, jde mi o to, jak by se tvářila hlídka, kdyby mě případně zastavili - když pojedou náhodou za mnou, kamera jim hned zahlásí, že technickou nemám. Bylo by to 7 hodin po konci platnosti, jel bych přímou cestou domov - STK a jelikož byl víkend, jedu v nejbližší možný den.

Díky za názory.

1: vzít si volno a dojet na STK
2: požádat někoho, aby dojel s vozidlem na STK
3: půjčit si plato za auto a dovézt vozidlo na STK
4: zariskovat pokutu a na STK v pondělí dojet.

Známka se označuje měsícem, kdy končí technická.V případě, že je auto ve viditelně dobrém technickém stavu, nemusí policajt pojmout podezření a nebude auto lustrovat.Velký TP, kde je uveden přesný datum STK nevozíte sebou ve vozidle.
Hlavně se nesmí nic přihodit.To se pak jde po technickém stavu vozidla a i v případě, že vůz nemá STK jen pár hodin se bere, jako by ji prostě nemělo a všechno půjde za vámi.

Já omylem jezdil bez STK měsíc.Zapoměl jsem si to pohlídat.Bez stresu jsem jezdil do práce, klídeček pohoda.V den, kdy jsem to ujistil a ještě v ten den jel na STK sem načumoval za každý roh, jestli tam pýchavky nestojej.Těch 6 km na technickou bylo nekonečných :-)

Nemějte z toho až takový strach, kdyby Vás zastavili nasypte si popel na hlavu a omluvte se... den propadlá technická nikoho zajímat nebude. Ovšem může se stát že narazíte na někoho kdo má špatný den a ten si na vás může vylít zlost. nejhorší co se může stát je pokuta 2 000Kč a odstavení vozu pro který si musíte přijet s platem.

Měl jsem to podobně a PČR mě stavěla, STK už jsem měl cca.týden propadlé a jen mě upozornil, že mě tento měsíc končí technická. Na to jsem mu odpověděl že vím a jsem objednaný. Na známce je jen měsíc a rok, takže dle mého když to auto není vrak a je to ještě toho měsíce, tak nic neřeší. Samozřejmě jak už se tady psalo záleží i na člověku, který auto zastavuje.

Měl jsem kdysi podobný problém, ptal jsem se, snad v STK. Tam mi řekli, pokud by mne cajti stavěli, mám jim ukázat velký techničák, že na technickou kontrolu jedu. Naštěstí mne tehdy nikdo nestavěl tak nevím, zda by to takhle fungovalo.