Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Telekom odstúpenie od zmluvy.

Dobrý deň, ako väčšina z vás vie tak telekom celoplošne zvýšil rýchlosť 2 násobne. Po zrýchlení mi internet stále padá. Problém je v tom že sme v odstupnej lehote ktorá končí 30.11 . Je možné odstúpiť od zmluvy z dôvodu toho že mi nevedia poskytnúť sľúbené dvojnásobné zrýchlenie ? Ďakujem za pomoc.

s takmer 100%-nou istotou nie,určite to nieje zmluvne garantované a ani nieje v zmluve garantovaná nejaká konkrétna rýchlosť,pokial to nieje zmluvne garantované novou zmluvou alebo dodatkom k zmluve,určite to nebude nejako vymáhatelné....oni sa velmi rýchlo odvolajú na pôvodnú zmluvu,ktorá bola uzavretá a s ňou budú dokazovať,že si zmluvné podmienky plnili a službu poskytovali a Ty si službu využíval pokial by to došlo až k nejakému súdnemu alebo podobnému sporu...určite v zmluve nájdeš aj zmienku o tom,že negarantujú vždy a všade a za každých okolností stabilné pripojenie a určite tam aj objavíš zmienku o agragácii pripojenia a obmedzovanie určitých služieb v tvz.silnej prevádzke z dôvodu zabezpečenia rovnomerného vyťaženia pripojení a ochrany pred nadmerným vyťažovaním pripojení na úkor ostatných účastníkov....

sľúbené dvojnásobné zrýchlenie

To slíbili nějak veřejně a pro všechny?Nebo jenom třeba v reklamě?Prostě se jen vymluví,že to je jejich dobrá vůle pro zlepšení služeb,bohužel u někoho se to zatím nepodařilo a stejně platí původní rychlost dle smlouvy,ve které je skoro jistě kouzelné slovíčko xx Mbps.Vyhádat se to myslím nedá.

Nejsem si jista, jestli to má šanci na úspěch,
ale já bych nejspíš zkusila odstoupit od smlouvy
z důvodu neposkytování sjednané služby.

Jsou-li výpadky časté a/nebo trvají delší dobu,
dalo by se možná zkusit i bezdůvodné obohacení.