Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pronajímatel má ve smlouvě, že si tam nesmím dát trvalé bydliště

Dobrý den, pronajímatel má ve smlouvě, že nechce, aby si tam nájemce dal trvalé bydliště. Pro příspěvek na bydlení ho ale potřebujeme. Nově se prý nemusí nájemce dotazovat, ale může si ho tam dát. Ale když to je ve smlouvě takto uvedeno? Je tam, že mi pak může pronájem ukončit. Z jejich věcí tam bude jen pračka a lednice, jinak nábytek žádný, když nepočítám vestavěnou skříň a kuchyňskou linku. Proč to nechtějí dát? Exekutor přece tohle vystěhovat nemůže. Navíc kauce je docela vysoká, skoro 30 tisíc...Tak i kdyby skříň s lednicí a pračkou odnesli, plus mínus se to pokryje. (čistě teoreticky, doufám, že se mě to nikdy týkat nebude).

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
"Dobrý den, pronajímatel má ve smlouvě, že nechce, aby si tam nájemce dal trvalé bydliště. Pro přísp…
Araneus84 28.02.2017 15:06
Araneus84
Ani pronajímatel nemůže postupovat protizákonně. Potom je taková smlouva neplatná. Prostě trvalý pob…
kozakl 28.02.2017 18:11
kozakl
Ani pronajímatel nemůže postupovat protizákonně. A v kterém zákoně je uvedeno, že pronajímatel je P…
rokator 28.02.2017 19:02
rokator
V žádném,trvalé bydliště si zařídí podnájemník i bez souhlasu majitele nemovitosti. Pokud nevěříš,ov…
kozakl 28.02.2017 19:21
kozakl
Pronajímateli nic nebrání, aby kromě nájemní smlouvy uzavřel se zájemcem občanskoprávní smlouvu, ve…
Araneus84 01.03.2017 12:39
Araneus84
Děláte si srandu že? Tak třeba Já jsem ráda že konečně bydlím v bytě, kde poprvé v životě, jelikož j…
1111 29.05.2019 08:33
1111
..takového nájemníka musí všichni majitelé nemovitostí přímo zbožňovat ;-) nový
L-Core 03.06.2019 22:36
L-Core
mám nárok na příspěvek na bydlení Tahle je dobrá. Prý tyhle nikdo z daní neživí. poslední
karel 03.06.2019 23:00
karel
Trvalý pobyt si může přihlásit nájemník. Podnájemník je osoba, které nájemce přenechá část bytu neb… nový
ivzez 02.06.2019 14:37
ivzez
A přesně tak je dnes nejlépe nemovitost pronajímat. Mám byt, pronajmu jen synovi a teprve on pronaj… nový
L-Core 03.06.2019 22:33
L-Core
Jedině snad pokud je ta podmínka nezákonná, pak je možné napadnout její platnost nebo platnost celé… nový
ml1 03.06.2019 14:38
ml1

"Dobrý den, pronajímatel má ve smlouvě, že nechce, aby si tam nájemce dal trvalé bydliště. Pro příspěvek na bydlení ho ale potřebujeme. "

Jak ti napsali jiní. Hledej si pronajímatele, kterému nebude vadit, když tam budeš mít trvalé bydliště. Pronajímatel ti jasně řekl, za jakých podmínek ti chce byt pronajímat. Pokud ti ty podmínky nevyhovují, tak hledej JINDE.
Vůbec není třeba rozebírat proč si to asi nepřeje. Prostě nepřeje, tečka.

Právě tahle vlastnost některých lidí, kterým zřejmě nefunguje správně mozek, vede pak v reálu k tomu, že na sebevětší hovadinu musí být zákon...
Pronajímatel nabízí byt za jasně definovaných podmínek. Na tobě je pouze říct: ano, beru nebo ne, neberu, eventuelně se s pronajímatelem nějak dohodnout. Takto by to mělo mezi normálními lidmi fungovat.

Ani pronajímatel nemůže postupovat protizákonně.

A v kterém zákoně je uvedeno, že pronajímatel je POVINNEN umožnit trvalé bydliště nájemci?

Prostě trvalý pobyt lze zařídit i bez vědomí a souhlasu majitele.

Pokud jako nájemce porušíš něco, co sis dohodl se mnou jako pronajímatelem v nájemní smlouvě, tak se nediv, když ti nájem ukončím.

Jak píše Araneus - dva lidi se dohodnou, uzavřou smlouvu.

A je slušnost tu smlouvu dodržet. Kdo nedodrží, je hajzl a ať táhne jinam, třeba na ulici...

Pronajímateli nic nebrání, aby kromě nájemní smlouvy uzavřel se zájemcem občanskoprávní smlouvu, ve které se dotyčný zaváže, že si nikdy nezřídí trvalé bydliště na adrese té a té.
Danou smlouvou není pronajímána žádná nemovitost a tím pádem to není smlouva nájemní a jako taková není v rozporu se zákonem. Až po uzavření této smlouvy uzavře s dotyčným smlouvu nájemní.

Každý kdo si myslí, že si může díky nesmyslnému zákonu vytřít p*del s obsahem smlouvy, kterou právě sám ze svobodné vůle podepsal, je třeba ukázat, že takto vyjebávat je možné oboustranně, když teda dotyčný bude tak moc trvat na dodržení zákona.

Kromě toho je nerozumné pronajmout byt někomu, kdo na placení nájmu bude potřebovat dávky od státu... Osobně bych od zájemce o pronájem vyžadoval například potvrzení o výši příjmu.

Také je možné pronajímat vždy na dobu určitou například jen na 1 měsíc. A prodlužovat podle toho, jak se dotyčný nájemce chová.

Děláte si srandu že? Tak třeba Já jsem ráda že konečně bydlím v bytě, kde poprvé v životě, jelikož jsem na rodičovské dovolené, mám nárok na příspěvek na bydlení. Majitelce jsem raději dopředu oznámia, že chci TP, a neměla problém. Protože je normální!!!! A já bez problémů platím již dva roky pravidelně nájem. Nechápu že si někdo trvalý pobyt nepřeje. Exekutor tam může přijít i tak. Jednou mám řádnou nájemní smlouvu a práva z toho vyplývající - možnost TP. A nájemce do toho nemá co kecat. Určuje to zákon, ne on! Taky by mi do smlouvy mohl napsat že nesmím v bytě spát, nebo jíst, a podobně nesmysly. Jestli si chci jako nájemce udělat na základě nájemní smlouvy TP, je to čistě moje věc, jde jen o administrativní úkony, a nájemce do toho nemá co kecat, tečka.

Jedině snad pokud je ta podmínka nezákonná, pak je možné napadnout její platnost nebo platnost celé smlouvy, ale to je asi jako totéž jako rovnou hledat jinde. Pokud nenabídne jinou smlouvu, asi by bylo nutné jít jinam, protože co jiného člověk zmůže.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru