Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vyřazení z úřadu práce

Zdravím. Před necelým měsícem mi přišel dopis, že jsem se 12.12.2016 nedostavil na úřad práce a tudíž bude zahájeno správní řízení, ke kterému jsem měl čas se vyjádřit do 13.3.2017, což jsem neudělal. Takže mi nejspíše v následujícím týdnu přijde dopis, že mě z evidence vyřadí. Zajímá mě jestli budu muset platit zdravotní až od data, které bude uvedeno v dopisu o vyřazení z evidence, nebo už od minulého roku, kdy jsem se v prosinci nedostavil?

OBZP hradí zdravotní pojištění jenom za ty měsíce, kdy za ně po celý měsíc
(od prvního do posledního dne včetně) neodvedl zdravotní pojištění někdo jiný
(stát, zaměstnavatel).

Za Vás by stát měl odvést pojistné za část prosince, takže byste měl hradit až od ledna.
Za prosinec byste pojistné hradil pouze v případě, že by Vás ÚP vyřadil už 30. XI.
(Ale to se mi vzhledem k Vašemu popisu situace nezdá pravděpodobné.)