Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nutné zúžení SJM před vzájemným darováním nemovitostí mezi manželi

Dobrý den,
prosím o radu. Budeme se s manželem rozvádět. Nyní vlastníme ve SJM chatu a byt. Chceme ještě před rozvodem (abychom nemuseli platit daň z příjmu) udělat dvě darovací smlouvy, abych já vlastnila celý byt (kde budu žít s dětmi) a manžel celou chalupu.. Je nutné před vytvořením darovacích smluv ( kdy manžel mi daruje ½ bytu a já jemu ½ chalupy a též před vklady na katastr) provést u notáře zúžení SJM na ideální poloviny a pak až udělat darovací smlouvy? Nebo stačí darovací smlouvy a nemusíme řešit, že je byt i chalupa ve SJM? Nebo je nutné provést předchozí zúžení SJM.
Velmi děkuji. Selnerová

Jedine do transakcie zapojiť pre vás dôveryhodnú tretiu osobu (rodiča, súrodenca), cestou ktorej sa najprv musíte zbaviť bezpodielového majetku (previesť na túto osobu) a následne sa nechať obdarovať individuálnymi nehnuteľnosťami.

Iná cesta nie je možná.