Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nezaměstnanost

Dobrý den,

pokud si během dalších dvou týdnů nenajdu zaměstnání, do jaké kategorie patří se jako absolvent po škole mám přihlásit? Zprostředkování zaměstnání?
Je již možné se přihlásit i přes internet - online?
Mám již přes rok brigádu na DPČ,na kterou stále budu chodit. O výdělku do 5 500 kč vím, zajímá mě, jestli mě i tak budou nutit chodit po pohovorech kvůli potvrzení zájmu.

Registrace na ÚP není pro nikoho povinná a smysl má pouze pro ty, kdo hledají nové zaměstnání.
(Uchazeči o zaměstnání „neprokazují zájem“, ale hledají zaměstnání.)

V době evidence na ÚP lze vykonávat jenom nekolidující zaměstnání → tzn. zaměstnání, které uchazeči
nebrání v hledání nového zaměstnání (DPČ se za takové zaměstnání nepovažuje) a v plnění povinností
uchazečů o zaměstnání. (Nejde jenom o výši výdělku.)

Pozor na dřívější mylné odpovědi → ÚP za nikoho nic neodvádí.
Za uchazeče o zaměstnání (i za studenty) hradí zdravotní pojištění stát.
Stát i zaměstnavatel pojistné odvádějí za poměrnou část měsíce.
Pokud se někdo zaregistruje na ÚP nebo nastoupí do zaměstnání
např. 15. září, odvede stát i zaměstnavatel pojistné jen za půlku měsíce.

Jako OBZP byste zdravotní pojištění měl poprvé hradit až za měsíc,
za který pojistné neodvedl nikdo jiný.

Jestli jste byl ještě 1. září studentem, týkala by se Vás platba zdravotního pojištění
až v případě, že byste do 31. října nenasotoupil do zaměstnání ani nebyl v evidenci ÚP.

nebrání v hledání nového zaměstnání (DPČ se za takové zaměstnání nepovažuje)

Teď jsem zmaten. V hlavě mám informace, že při pobytu na úřadu práce nemohu být zaměstnán na DPP, protože bych z toho neodvedl nic (nad 10 000 by si nikdo schválně nevydělal). Pokud nemohu mít během přihlášení na úřadu práce ani DPČ, tak jak si někdo může vydělat? Já při DPČ mohu ze dne na den nastoupit do zaměstnání, vždyť je to brigáda. Skončim mohu kdy chci.

Během evidence můžete pracovat na DPČ za podmínky, že Vám DPČ nebude
bránit v hledání nového zaměstnání ani v poskytování potřebné součinnosti úřadu
práce. Zároveň může být výdělek jenom do poloviny minimální mzdy.

Moje poznámka, že se DPČ nepovažuje za takové zaměstnání, se vztahovala
ke „skutečnému“ zaměstnání, nikoliv k nekolidujícímu zaměstnání.

Co jste vystudoval?