Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Změna pracovní doby

Dobrý den,
vrátila jsem se do práce po 10 měsících PN byla pro prac.úraz ale zaměstnavatel jej neuznává je podána žaloba u soudu a bude jednání. Pracovala jsem od 7:00 do 15:30 od pondělí do pátku. Nyní mi zaměstnavatel oznámil že pro mne nemá původní práci a že budu chodit od 9:00 do 17:30 a to i o víkendech podle potřeby. Mohu se nějak bránit?

a záleží aj na tom,z akého dôvodu nebol úraz uznaný ako pracovný,bol to úraz spôsobený porušením nejakých pracovných povinností-nesprávnym pracovným postupom,ignorovaním bezpečnostných predpisov,nepoužitím predpísaných OOP etc...všetko sa niekde nejako odrazí na výsledku riešenia celej záležitosti,procovnázmluva je jedno,pracovný úraz je druhé,a neuznanie úrazu ako úrazu pracovného z nejakej príčiny je tretie,a z toho všetkého potommvyplynie aj konečné riešenie,či je preradenie po skončení dlhodobej PN na inú prácu adekvátne, alebo nie,a či sa dá v konečnom dôsledku vôbec voči tomu nejako brániť,pokial bol úrazzapríčinený z vlasnej nedbalosti,tam je potom nejaká obrana dosť komplikovaná a je asi rozumnejšie voliť odchod,záleží akovôbec bola vyhodnotená celá konkrétna situácia,my momentálne poznáme len jednostranný pohlad...

Ne každý úraz, k němuž dojde na pracovišti, je pracovním úrazem.
Pracovním úrazem je úraz, ke kterému došlo při plnění pracovních povinností
nebo v souvislosti s pracovními povinnostmi.
Uznání pracovního úrazu je v kompetenci zaměstnavatele.

Podle zákoníku práce určuje pracovní dobu i rozvrh pracovních směn zaměstnavatel,
který má právo v odůvodněných případech nařídit i práci přesčas, ve svátek nebo o víkendu.
Zde se podle mne není čemu bránit.

Něco jiného je sjednaný druh práce. Jestli pro Vás zaměstnavatel nemá druh práce, který máte
sjednán v pracovní smlouvě, jde o překážku na jeho straně, za niž Vám náleží náhrada mzdy.
(Jestli Vás zaměstnavatel chce převést na jiný druh práce, nejste povinna na jeho návrh přistoupit.)
_______

Doplňuji:
Převedení na jiný vhodný druh práce i bez souhlasu zaměstnance by bylo možné v případě,
že zaměstnanec není podle posudku „závodního lékaře“ zdravotně způsobilý dále vykonávat
sjednaný druh práce. Vyslal Vás zaměstnavatel po tak dlouhé PN pro posudek?