Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jak a kde v praxi uplatnit právo na prohlédnutí stavu/obsahu zásilky

Ahoj, pokud si objednávám přes eshop nebo na inzerát nějakou věc, rád bych si zkontroloval zásilku. jsou 2 věci:
1. Kontrola nepoškození balíku: všude možně slyším od expertů, abychom při přebírání zkontrolovali, zda není porušená (díra v krabici, kde je drahá kniha, rozbitý procelán), nebo přetrhlá páska (potají pošťák mohl zkoumat, jak si přilepšit). Jak to udělat, když si objednám, a nevím, zda to přiveze ČP, geis, DHL, g4s, DPD, PPD, PPL, zavezu atd. Ani řidiči dodávek asi nejsou nakloněni dlouhému prohlížení balíku,... Jak tedy efektivně tohle udělat

2. Kontrola obsahu Platí, pokud si objednávám na inzerát a nechci, aby mi místo notebooku za 30 000 na dobírku přišla střešní taška (to zveličuji). Jak tohle taky vynutit? většinou přijde sms avízo a nebo nebo když je to na č.p. ,tak to mohu "nechat propadnout" na vyzvedutí na poště, kde si budu moci i před svědky to rozbalit. Ale co když prostě zjistím, že třeba přišlo něco jiného (ne vyloženě podvod, ale třeba místo 10 ks drahých fotoparátů přišly 4), jak to zaprotokoluji?

Jedine tvoje riziko. kupovať od nejakého šmejda či zlodeja zabalený tovar bez možnosti kontroly a odskúšania funkčnosti, bez riadnej záruky, dokazovania pravosti adresy odosielateľa apod., slabého ducha značí.

Jedine, že mi mi poslal tovar bezplatne, ako charitu. Aj v hodnote melóna za tovar s briliantovými gombíkmi v obale utkaného z priadze jasného svitu lúča luny prechádzajúceho cez oblôčik komnaty smutnej princeznej.

Tento tupý národ je nepoučiteľný.

Obsah zásilky si můžeš prohlédnout kde chceš, poté co si ji převezmeš. Přepravce určitě nemá povinnost být tomu přítomen. V dnešní době má každý mobil s možností fotit a točit video, tak snad není problém si rozbalování zásilky natočit, když máš strach. :-)

právo na posúdenie stavu/neporušenosti zásielky máš vždy pri preberaní zásielky,právo na prehliadnutie obsahu zásielky pred prevzatím nebolo nikdy,pošta a doručovateliské spoločnosti zodpovedajú za to,že zásielku dopravia nepoškodenú adresátovi,pošta a doručovatelské firmy nezodpovedajú za obsah zásielky,-t,j.nezodpovedajú za to ,že ti miesto notebooku príde tehla,len za to,že to doručia nepoškodené,pokial ti dojde miesto objednaného notebooku tehla,to si musíš riešiť individuálne/pomocou polície etc/s odosielatelom,za to pošta ani doručovatelské firmy nenesú zodpovednosť,pokial balík nejaví žiadne známky poškodenia alebo nejakej inej manipulácie,z ktorej by mohlo vyplývať,že niekto počas doručenia manipuloval s obsahom balíku,zodpovedajú aj za stratu zásielky,ale to už rieši odosielatel....

Bod 1. Při přebírání zásilky je pouze rozhodování přijmu to nebo nepřijmu to. Nepřijmutí musí vycházet z nějaké skutečnosti vizuálního charakteru nebo akustického např. kdyby tam něco uvnitř volně lítalo a nemělo by to. :-) Při problému následuje reklamace, je rozumné hned volat do firmy a zeptat se co dělat, ideálně když tato komunikace je dohledatelná a sepsat si skutečnosti s kým se volalo, kdy čas a co bylo obsahem konverzace. Je tu velmi tenká linie mezi vrácením bez udání důvodu a reklamací, to člověk zjistí jen dotazem na firmu. Tvorba fotodokumentace a reklamační protokol bude nejspíš nutnost, tady platí zlaté pravidlo to udělat tak kvalitně, aby to bylo neprůstřelné vůči vohnoutům v reklamačním oddělení firmy (aby se nemohli odvolávat na průsery způsobené v celém procesu reklamace a nehodili problém ve finále zpět na zákazníka, že si za to může sám). Jestli nevěříte, mrkněte co jiný nakrnutí zákazníci řešili za situace www.vasestiznosti.cz
Bod 2. To je na podání trestního oznámení, je na stránkách PČR. Zásilky jsou obvykle váženy, takže je velký rozdíl mezi situací záměny stejně vážícího notebooku a cihel, a situace 10 foťáků vs. jen 4 foťáky tady bude váhový rozdíl hodně markantní. PČR protistranu vyzve k podání vysvětlení..... nepočítej se svědky pracovníky pošty, to si tam spíš někoho s sebou přiveď.