Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vypalne1485mesicne pojistovne.jak.zrušit

ahojte,chodi mi dopisy,ze po me z pojistovny chteji doplatit penize ,dela to1485 za mesic a jeste si dovoli pocitat penale.

Chci se zeptat jak to zrusit,protoze me to jen obira o penize a ja nemam za to nic.

Pripadne pokud to mozne neni,jsou ceny u ruznych pojistoven ruzne nebo jde o statni monopol s stejnou castkou.Dekuji Jana tumová

Jestli dlužíte a za co se dozvíte v té pojišťovně.Že si "dovolí počítat penále" je normální,oni to podle zákona dělat musí.Zrušit dluh,tj.asi nějaký nedoplatek,jaksi nejde.Jde jenom zjistit,co je to za smlouvu a jak se dá vypovědět,tj.ukončit z Vaší strany.
A vymazání dluhů Vám nezařídí ani Ochránce lidských práv-podle sekce,do které jste dotaz zadala.

A bude to více, https://www.vzp.cz/platci/informace/povinnosti-platcu-metodika/obzp/obzp-platba-pojistneho
Od nového roku 1647Kč měsíčně.

Vyhnout se tomu samozřejmě dá, třeba přihlásit se na ÚP jako žadatel o práci. Či být dítě, student do 26/28 let nebo důchodce. Tím člověk není "osobou bez zdanitelných příjmů" pro účely platby zdravotního pojištění, tato platba se jej netýká, pojistné platí za něj stát. Zaměstnanci a OSVČ platí zdravotní pojištění podle svého příjmu, i tam jsou určeny minimální platby.

Jinak, platba zdravotního pojištění je povinná platba, vyhnout se tomu nedá. Částka je určená státem. Po zaplacení dluhu se dá vymodlit odpuštění úroků (s arogancí ale sotva).

Paní Tůmová, za každého občana ČR musí být každý měsíc uhrazeno zdravotní pojištění.

Nejste-li zaměstnána, v evidenci ÚP, rodičem pečujícím o jedno dítě do 7 let (více dětí
do 15 let) věku, nebo nepobíráte-li žádný důchod, jste povinna pojistné hradit jako OBZP.
Pojistné v roce 2017 činí 1.485 Kč měsíčně, od 1. ledna 2018 to bude 1.647 Kč měsíčně.

Po doplacení dlužného pojistného, můžete svou zdravotní pojišťovnu písemně požádat o prominutí
penále. V žádosti byste měla rozumně zdůvodnit (vysvětlit), jak k prodlení v platbách došlo.