Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Podnájemní smlouva

Dobrý den,
chtěl bych Vás poprosit o radu a vzor jak mám sepsat podnájemní smlouvu
a co v ní má všechno byt podle paragrafu a zákona.

Bydlím v rodinném domě, který mám pronajatý a mám tu i trvalé bydliště.
Majitelka mě dovolila, že můžu dat podnájem třetí osobě.

Ale nevím jak má byt správně sepsaná podnájemní smlouva.

Moc Vám děkuji za pomoc a vzor.

Smlouva o podnájmu bytu

Smluvní strany:
DOLUR developerská, projekční a realitní společnost s.r.o.
IČ: 01795023 DIČ: CZ01795023
Se sídlem: Sladkovského 458, 530 02 Pardubice
číslo bankovního účtu: 3244306309/0800
jednající při podpisu smlouvy: Miroslav Doležal, jednatel
(dále jen „nájemce“)

a

Jméno a příjmení: á
Trvalým bydlištěm: Riegrova
Doručovací adresou: , Pardubice, 530 02
Rodné číslo:
Číslo OP: 2
(dále jen „podnájemce“)

uzavřely níže uvedeného dne, měsíce a roku podle ust. § 2274 a násl. zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku v platném znění (dále jen „OZ“), tuto smlouvu o podnájmu bytu:

I. Prohlášení smluvních stran

tady máte začátek, pak už jen jako v nájemní smlouvě.

Obecně možná ano, konkrétně je to hrůza včetně té svérázné češtiny.

Podnájemce popřípadě sním dalších členové jeho domácnosti mají zákaz veškerých návštěv a přespávání rodinných příslušníků či jiných osob. Pokud to podnájemce, popřípadě sním dalších členové jeho domácnosti poruší dostanou okamžitou výpověď a musí se do jednoho týdne od obdržení výpovědi vystěhovat bez nároku na náhradní bydlení. Což s tím výslovně souhlasí, a stvrzují svými níže připojenými vlastnoručními podpisy.

Bydlet u takhle netolerantního kanibala bych teda nechtěl, tak přísní snad nejsou ani v dívčích internátech.

Podle mne není. Je zbytečné do (pod)nájemní smlouvy opisovat části NOZ.
Smlouva by měla obsahovat jenom to, co si obě strany sjednaly a měla by
být srozumitelná oběma stranám. V ostatním se řídí zákonem.

Na vzory z internetu si dejte pozor, často obsahují nesmyslné obraty
(např. "okamžitá výpověď"), zbytečná ustanovení nebo pasáže ze zákona…

(Nepoužila bych ani vzor z odpovědi Nudy.)

Dobrý den,
Ještě bych se chtěl zeptat jak je to s daňovým přiznáním.
Majitelka rodinného domu od které mám pronájem a s jejím svolením ho můžu pondajímat.
Podává daňové přiznání.

A já daňové přiznání budu muset také podávat, i když se jedná o podnájem?

Mám částečný invalidní důchod.

Děkuji za odpověď a vysvětlení.

Dobrý den,
Ještě bych se chtěl zeptat jak je to s daňovým přiznáním.
Majitelka rodinného domu od které mám pronájem a s jejím svolením ho můžu pondajímat.
Podává daňové přiznání.

A já daňové přiznání budu muset také podávat, i když se jedná o podnájem?

Mám částečný invalidní důchod.

Děkuji za odpověď a vysvětlení.