Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Náhrada poštovného při reklamaci

Dobrý den,
prosím o radu. Mám nárok na zaplacení poštovních výdajů při reklamaci zboží.
posílal jsem na reklamaci telefony. Telefony my byli vráceny (opraveny). V protokolu je psáno že reklamace byla uznána.
Mám prosím nárok na postovné ktere mne to stálo při zasílání na opravu.
Jako doklad mám lístek od pošty.
Pokud ano prosím jak to formulovat při požadavku.
Děkuji

Řešení:

Máte nárok na úhradu účelně vynaložených nákladů spojených s reklamací.
Určitě máte nárok na úhradu poštovného, ale dokonce i balného, cestu a čas na poštu. Zkrátka vše, co si myslíte, že Vám způsobilo náklady na reklamaci. Ne vše Vám ale musí uznat.
poštobné určitě.
Žádám úhradu nutných nákladů spojených s reklamací číslo... a to konkrétně poštovné (dle lístku), a balného ve výši 65 Kč.
Iniciály a číslo účtu, kam peníze poslat. Nic složitého.

Pochybuji, že slušný prodejce se bude cukat kvůli 100-200 Kč poštovného, ale zatím jsem neslyšel, že by to někdo požadoval. Chápu to u nějakých větších a těžších věcí typu chladnička a pračka, kde to poštovné může být celkem pálka, ale u mobilů a podobné elektroniky to většinou nikomu za to nestojí.

Máte nárok na úhradu účelně vynaložených nákladů spojených s reklamací.
Určitě máte nárok na úhradu poštovného, ale dokonce i balného, cestu a čas na poštu. Zkrátka vše, co si myslíte, že Vám způsobilo náklady na reklamaci. Ne vše Vám ale musí uznat.
poštobné určitě.
Žádám úhradu nutných nákladů spojených s reklamací číslo... a to konkrétně poštovné (dle lístku), a balného ve výši 65 Kč.
Iniciály a číslo účtu, kam peníze poslat. Nic složitého.

Zajímalo by mě, jak to všechno prokáže, pokud se prodejce bude cukat. Minimálně může požadovat zaslání podacího lístku nebo aspoň jeho kopie, což doporučeným dopisem "sežere" další čas i peníze. Emailem to bude zdarma, ale psát email a skenovat podací lístek by se mi kvůli 100-200 Kč nechtělo.

Jege,
Já jsem v Lidlu reklamoval, uznali reklamaci. Poté jsem žádal náhradu, dokonce jsem jim naúčtoval poplatek za práci účetní, která musela vydat doklad z účetnictví. Vše uznali a uhradili.
Jestliže je Vám zatěžko napsat email a skenovat doklad, časově asi tak 5 minut, za to mít 100-200Kč, tak to nedělejte. Asi si vyděláte peníze lépe.

Při reklamaci je nárok na všechny prokázané výdaje.Tj.nejen poštovné,ale třeba i telefonní hovory,doprava balíku na poštu autem nebo autobusem,sporné může být snad jen náhrada ušlého zisku,protože to nemusíš vždy balit a posílat v pracovní době.V detailech ale i třeba pořízení kopie dokladů nebo poslání mailu z nějaké internetové kavárny,když na to budeš mít doklad.
Kdysi jsem něco reklamoval a rovnou připsal,že žádám o úhradů nákladů na poštovné a telefon a cestu na poštu jim odpouštím.

Emailem to bude zdarma, ale psát email a skenovat podací lístek by se mi kvůli 100-200 Kč nechtělo.

Aha,tak napsat mail je složitější než napsat dopis,nadepsat obálku,vyplnit podací lístek a běžet na poštu čekat ve frontě u přepážky?:-)

Fajn, kdo a jak bude prokazovat ty výdaje? Poštovné je jasné, ale sken se dá zfalšovat, takže budu požadovat originál nebo ověřenou kopii, která se zase musí poslat poštou, a to taky doporučeně, jelikož prostou zásilka se může ztratit, stejně tak jízdenky na dopravu nebo ověřená kopie techničáku, kde je spotřeba vozidla, stejně tak ověřený výpis hovorů od operátora, nemluvě o ohodnocení časové a finanční náročnosti balení a odesílání balíku. Pokud to bude prodejce striktně požadovat, tak je to nekonečný příběh a rozhodnout to může jenom soud. Když je zákazník vychytralý, může být vychytralý i prodejce.

Řešíš tady kraviny,protože chceš dokázat svoji pravdu.Jaké falšování scanovaného podacího lístku?Stačí se podívat na stránky České pošty nebo jiného dopravce a poštovné se dozvíš podle váhy zásilky rovnou i tam,netřeba vyžadovat úředně ověřenou kopii.Jsi paranoidní.
Dotaz byl,na co je při reklamaci nárok.A ty nároky jsou.