Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Plynutie výpovednej lehoty a odstupné

Ahoj.

Pracujem 4 mesiace pre firmu XYZ, ktorá bude rušiť jednu predajňu. Nakoľko tu pracujem 4 mesiace by som mal mať nárok na odstupné, no:
- zo strany zamestnávateľa mi plynie už výpovedná lehota, ktorá trvá ani nie mesiac
- skúšobná lehota mi vypršala
- zrejme mi budú ponúkať iné pracovné miesto, resp. prácu v inom meste v predajni spadajúcu pod tú istú firmu
- ak odmietnem ponuku mi môžu dať okamžitú výpoveď bez nároku na odstupné?
- alebo to môžem ešte počas výpovednej lehoty zmeniť na výpoveď dohodou z mojej strany, kde by mi mal zamestnávateľ poskytnúť odstupné
vo výške jedného pracovného mesiaca?

Ak sa to dá, vedeli by ste mi prosím poradiť, ako v tomto vyhrať? Ak je zamestnávateľ "chuj" s prepáčením dalo by sa to spraviť aj touto cestou?
Nechcem aby mi proste dali výpoveď a aby ma doslova odkopli...
Vopred ďakujem za odpoveď.

*Teoreticky pozmeniť výpovednú lehotu na výpoveď dohodou.
*Lebo ma neinformovali predčasne o skončení môjho PP
*A už vôbec ma neinformovali o zrušení prevádzky, v ktorej pracujem, môžem sa na toto nejak sťažovať u zamestnávateľa?

Roman

"Okamžitá výpověď" neexistuje a odmítnutí výkonu práce v jiném místě, než které jste
si sjednal v pracovní smlouvě, není důvodem k okamžitému zrušení pracovního poměru.

Neexistuje ani „výpověď dohodou“. Můžete zaměstnavatele písemně požádat o ukončení pracovního poměru
dohodou, ale zaměstnavatel není povinen žádosti vyhovět. Odhaduji, že by v tomto případě svůj souhlas podmínil
neuvedením důvodu skončení v písemné dohodě. Tím pádem byste neměl nárok na odstupné.

O záměru dát Vám výpověď nebyl zaměstnavatel Vás informovat předem,
o výpovědi jste se dozvěděl v okamžiku, kdy Vám ji zaměstnavatel doručil.

Odstupné se vyplácí spolu s poslední výplatou po skončení zaměstnání.

Jak to máte s dovolenou?
Vyčerpal jste ji, nebo Vám ji zaměstnavatel míní proplatit po skončení zaměstnání?

Dovolenku nemám vyčerpanú. No o to sa neobávam, tá by mi bola vyplatená...
Ale čo sa týka. Dnes mi má zamestnávateľ dorčiť výpoveď s mesačnou lehotou no ja chcem dať zamestnávateľovi výpoveď dohodou z mojej strany kde by mi mal následne zo zákona zamestnávateľ vyplatiť odstupné vo výške jedného mesiaca. Pokiaľ som ešte výpovednú lehotu nepodpísal, môžem požiadať o výpoveď dohodou?