Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výpověď v práci

Dobrý den, již 15 let pracuji ve firmě a mám smlouvu na dobu neurčitou. Ted uz rok marodim a ještě dlouho marodit budu. Zaměstnavatel mi chce dát výpověď a najít si za mě náhradu. Je možné, aby mi dal výpověď , když jsem na nemocenské? Děkuji.

Podpůrčí doba pro výplatu nemocenského činí maximálně 380 kalendářních dnů, ale
za určitých okolností ji lze opakovaně prodlužovat po 90 dnech, max. o 720 dnů.
Pokud by Vám prodloužení komise nepovolila, mohla by být řešením situace žádost o ID.

Dokud budete v pracovní neschopnosti, může Vám zaměstnavatel dát výpověď jenom
z některých důvodů. Tady to ale odhaduji spíše na návrh ukončení pracovního poměru
dohodou. Dohodu lze – v případě, že s návrhem souhlasí obě strany – uzavřít kdykoliv
→ tedy i v době pracovní neschopnosti.