Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výpověď v práci

Dobrý den, již 15 let pracuji ve firmě a mám smlouvu na dobu neurčitou. Ted uz rok marodim a ještě dlouho marodit budu. Zaměstnavatel mi chce dát výpověď a najít si za mě náhradu. Je možné, aby mi dal výpověď , když jsem na nemocenské? Děkuji.

Záleží, jaký je důvod výpovědi. Je také třeba trochu chápat i zaměstnavatele. Marodíte rok a ještě dlouho budete (to je co, další rok? Dva?), takže pokud se jedná o malou nebo střední firmu, musí toto místo nějak vykrýt a co pak s vámi až se vrátíte do zaměstnání? Případně s člověkem, který vás nahradí, když pracovní smlouva na DÚ nejde řetězit?
Požadujeme stále větší "ochrany zaměstnanců", zpružnění zákonníku práce je pomalu sprosté slovo, vyžadujeme po zaměstnavatelích slušné jednání a pak se hrozně divíme, když i on chrání své zájmy...

Hlavu vzhůru, jako bagrista (pokud dedukuji správně) byste neměl mít sebemenší problém se sehnáním zaměstnání, pokud je výpověď zákonná.

Podpůrčí doba pro výplatu nemocenského činí maximálně 380 kalendářních dnů, ale
za určitých okolností ji lze opakovaně prodlužovat po 90 dnech, max. o 720 dnů.
Pokud by Vám prodloužení komise nepovolila, mohla by být řešením situace žádost o ID.

Dokud budete v pracovní neschopnosti, může Vám zaměstnavatel dát výpověď jenom
z některých důvodů. Tady to ale odhaduji spíše na návrh ukončení pracovního poměru
dohodou. Dohodu lze – v případě, že s návrhem souhlasí obě strany – uzavřít kdykoliv
→ tedy i v době pracovní neschopnosti.