Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ..."informace zveřejněné na sociálních sítích",... souhlas se zpracováním ÚDajŮ

konečně po měsíci odstranování otravného okna se souhlasem v internetovém bankovnictví mi přišel mail, že po mně chtějí souhlas se zpracováním údajů
,docela dlouhý, mohu sem vložit celý,

ale zaujalo mě:
souhlas se zdílením a zpracovanim svých údajŮ pRO MARKETINGOVÉ účely:
zeměpisnou polohu
sociodemografická data
údaje o platebních operacích
údaje o částce
údaje o platbách
údaje o příjemci
údaje z analýz aplikací,stránek
údaje z zák. linek
informace, které zveřejníte na sociálních sítích

souhlas je asi pro 10 subjektů, Asset management, Leasing, Pojišovna, Patriot finance, top-pojištění, jen tam chybí ovb a datayard ag a česká mincovna as.

Nic z toho semi nelíbí, ale to poslední informace, které zveřejníte na sociálních sítích mě dostalo. to jako ze mě chtějí vymáčknout co nejvíc informací jako facebook? Navíc, jak mohou zjistit, zda vůbec jsem na facebooku a zda to jsem z 25000 Antonínů Hermanů právě já?

Navíc v mailu se píše
- stačí pouhé potvrzení odkazem z mailu,
-když potvrdím "budou moci lépe pomáhat v různných situacích!
-souhlas je dobrovolný
-cílem je prý kvůli evropské kravině zvýšení ochrany osobních údajů (ačkoli se mi zdá, že výsledkem bude opak, že s potvzením chtějí čmuchat ve víc údajích)

Č S O B

Klient banky tím uděluje souhlas k tomu, že banka a jí spřízněné subjekty mohou klienta fízlovat na asociálních sítích a pracovat s informacemi, které tam ten internetový exhibicionista v pomatení mysli zveřejnil. Banka si o klientovi udělá jistý obrázek.
Přeloženo do češtiny - kliente, koukej nám udělit souhlas, ať tě můžeme fízlovat a počítat ti skóre! Až nazraje čas, tak s tebou hezky zúčtujeme v náš prospěch!

Doplněno:
Ať vám banka písemně sdělí, jaké dopady a následky na vás bude mít neudělení souhlasu. Chtějte vědět na čem jste a budete. Vyžádejte si jejich písemné stanovisko.
Pokud vás vytáhnou na pobočku (nenechte se, ten čas vám nikdo nezaplatí) a budou manipulovat k udělení souhlasu, tak se jich zeptejte, zda mají u svého zaměstnavatele vedený účet a jestli také udělili (museli udělit) souhlas. Ať vám to sám bankéř doloží u sebe. Vše je dost absurdní ... banka je stroj na generování peněz, manipulování státu a zájem klienta je až kdesi v pozadí.

dnes už je vcelku normálne,že si inštitúcie profilijú klientov/zákazníkov/uchádzačov o zamestnanie/zamestnancov aj podla toho,čo sú o sebe schopní vykecať na sociálnych sieťach a aj podla toho sú schopní klienta/zákazníka/uchádzača o zamestnanie alebo o určitú pozíciu posudzovať,zaradovať do určitých skupín aj trebárs podla toho,aké riziko pre firmu znamenajú podla zverejnených informácií,ktoré sú ochotní poskytovať na soc.sieťach.....