Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Parkování na údajném chodníku

Dobrý den, koupili jsme od příbuzných asi před pěti lety dům u silnice. Pozemek je jakoby rozdělen plotem, za kterým je pruh(lemuje celou délku pozemku) -vydlážděný kus chodníku, vrata a pak místo kde parkujeme - dá se říct nezpevněná plocha, sem tam nějaká dlaždice . Pozemek je v kuse i s tímto celým pruhem vedený v KN jako zastavěná plocha a nádvoří. Chci vědět, jestli je možné, aby mi někdo mohl zakázat na tom nezpevněném prostoru parkovat,a říct že je to třeba chodník? Podotýkám, že to nezpevněné místo je v takovém stavu minimálně 20 let-mám foto. A ještě mě zajímá, jestli toto místo mohu upravit třeba zatravňovací dlažbou bez nějakého povolení. Moc děkuji

Pokud je to tvůj pozemek, tak tam normálně v klidu parkuj. Tím spíš, když na něm není žádné věcné břemeno.
Pokud ti tam dá měšťák lísteček, tak kolem celého svého pozemku zapíchej kůly, natáhni ostnatý drát, nechej si branku pro vjezd auta a dej si tam ceduli soukromý pozemek, měšťákům vstup zakázán.
Nechápu, co řešíš.

Mně šlo o to, že tazatelka řeší, že obec (nebo kdo) chce (nebo by mohla chtít), aby kolem jejich baráku mohli chodit lidi. Tak jsem jí jen chtěl ukázat, že někde to obec neřeší i když by asi mohla, když pozemek je obecní.
BTW: Z toho co tazatelka prozradila stejně víme kulové, jak to tam u ní vypadá.