Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno nataceni kamerou do okna

Zdravim, mam dotaz ohledne nataceni z oken do oken. Mame byt v bytovce, naproti od nas(cca70m) ve stejne bytovce ma nekdo v okne v byte kameru 24/7h natacejici proti nasemu oknu. jak je to s pravem v tomto? Muze to nekdo delat?

Diky Wikanovi a TNT alespon za neco, zbytek s poradnou nema moc spolecneho, ale jestli vam to nejak ulevuje... Ale asi klasika kazdeho fora a jedincu travici tam hodiny sveho casu, misto toho aby ho vyuzivali alespon trochu prospesneji :-x

Otázkou je, jak technicky s těmi získanými informacemi naložíš - či můžeš naložit.

Opravdu si myslíš, že se něco vyřeší, když dojdeš na místní služebnu PČR či ÚOOÚ a sdělíš jim, 70m naproti svítí červené světýlko na kameře?

Představ si tu nejistotu, kdyby to tady onen kameraman teď četl a ledku na kameře přelepil.

Představ si (vím, jdu ad absurdum), že kameraman tam tu kameru má proto, že si tak chrání svůj majetek, aby mu do okna nevlezli zloději, na parapet nesrali holubi, aby věděl, zda soused shora se mu nesnaží kamenem na šňůrce okno rozbít. Záznamy nikde nešíří. Ty nemůžeš vědět, jak má objektiv zaostřen.

Pokud budeš kontaktovat ÚOOÚ, byli bychom určitě zvědavi, zda v tom nějak zasáhli.

Stejně je ale nejednodušší si na to trtkání zatáhnout závěsy, jak již bylo uvedeno, problém trvale vyřešen.

Evidentně záleží na důslednosti kontroly každého kontrolora zde jsou dva příklady s různými výsledky, ten druhý případ zkraje dokumentu ukazuje, že procedura kontroly trvala od začátku do konce půl roku

https://www.uoou.cz/kontrola-fyzicke-osoby-provozujici-kamerovy-system-na-rodinnem-dome-fyzicka-osoba-podnikajici/ds-4070/archiv=2

https://www.uoou.cz/assets/File.ashx?id_org=200144&id_dokumenty=21026

a tohle vágně říká jak má proběhnout kontrola :-) celé to bude jen o kontrolorovi a jeho pečlivosti, jakou cestou si vynutí se dostat k cíli vs. na jak (ne-)tuhou obranu narazí :-D
https://www.uoou.cz/zverejnovani%2Dinformaci%2Do%2Dkontrolach/ds-1279/p1=1279

už tu psalo hodně lidí, jen bych řekl že přes policii asi nic nezmůžeš, myslím že by tě i odmítli. i když teda jsem četl o případu kdy takhle točil majitel bytu podnájemníky a měl toho tuny a samozřejmě šlo mu o ženské osazenstvo v pronajímaném bytě. s kým to můžeš řešit určitě je ÚOOÚ protože obecně nikdo nesmí natáčet nic kde míří kamerou na veřejné prostranství (jako soukromá osoba), nebo nedejbože do soukromého bytu. točit si můžeš svůj pozemek pro případ ochrany tvého majetku.

s tou policíí tady máš něco pro inspiraci

https://brno.idnes.cz/smiroval-najemniky-dostal-podminku-dbm-/brno-zpravy.aspx?c=A151015_111527_brno-zpravy_tr

V svojom súkromne, ohraničenom priestore vlastnej nehnuteľnosti, si môže nielen za presklenými oknami v 3D, 4K, hd ultrazoomoom uchovávať pre svoju potrebu akýkoľvek záznam, čo oko dovidí, napr. aj na desať kilometrov a viac, prípadne, ak mu gravitačný ohyb fotónov vo Vesmíre, takéto snímanie umožní. (ak vidí aj za roh).

Zábery nesmie verejne publikovať pred viac, ako troma nestrannými osobami.

Kup si vhodné žaluzie, nasať okolo parcely 25m vysoké konifery, tuje, oploť sa, ako mafiáni a zlodeji boľševici 360° 5bm vysokým, betónovým murivom okolo parcely.