Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prasklina na celnim skle

Dobrý den,

mohl by mě prosím někdo odkázat na přesné znění vyhlášky, ve které se píše o poškození čelního skla vozidla? Nemůžu to nikde najít v žádném důvěryhodném zdroji.

Odlétající kámen mi způsobil prasklinu na skle v zorném poli řidiče (ve stírací ploše), ale rozhodně má pod 20 mm. Znamená to, že je navzdory tomu vozidlo způsobilé provozu i bez opravy nebo výměny a jeho provozem se nedopouštím přestupku?
Samozřejmě to chci dát co nejrychleji do pořádku, ale jen mě zajímá, jestli mě za to nemůžou v tuto chvíli zastavit a pokutovat.

Díky.

Díky, to je mi jasné. Nechám to spravit.. a vlastně nabízí se mi hned druhá otázka. Zase jsem četl, že rány v zorném poli řidiče se opravovat (pryskyřicí) nesmí. A že je to evropská směrnice, která nerespektuje to české vymezení pohledu řidiče (kde je vymezeno i nějaké to místo k levému sloupku které je na opravu ok). Co je na tom pravdy? Znamená to že mě s takovou "oděrkou" pošlou ze servisu pryč? Je na levé horní polovině (před řidičem) tak 10 cm od sloupku.

Dennodenne (zrána, zavčasu, za rosy) si vytlač doma na 4D 3K farebnej tlačiarni hodnoverný flajster o udalosti, ktorým sa budeš až do povinnej STK preukazovať zvídavým orgánom. Alebo, než sa ti sklo nevysype do lona.

Podobne, ako s prelepovanými dátami spotreby na autolekárničke s 24-ročnou zárukou. Než lekárnička s obsahom nezhnije, obväzy sa nerozpadnú podobne, ako je to s HW u grófa Drakulu na jeho hrade.