Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prasklina na celnim skle

Dobrý den,

mohl by mě prosím někdo odkázat na přesné znění vyhlášky, ve které se píše o poškození čelního skla vozidla? Nemůžu to nikde najít v žádném důvěryhodném zdroji.

Odlétající kámen mi způsobil prasklinu na skle v zorném poli řidiče (ve stírací ploše), ale rozhodně má pod 20 mm. Znamená to, že je navzdory tomu vozidlo způsobilé provozu i bez opravy nebo výměny a jeho provozem se nedopouštím přestupku?
Samozřejmě to chci dát co nejrychleji do pořádku, ale jen mě zajímá, jestli mě za to nemůžou v tuto chvíli zastavit a pokutovat.

Díky.

Dennodenne (zrána, zavčasu, za rosy) si vytlač doma na 4D 3K farebnej tlačiarni hodnoverný flajster o udalosti, ktorým sa budeš až do povinnej STK preukazovať zvídavým orgánom. Alebo, než sa ti sklo nevysype do lona.

Podobne, ako s prelepovanými dátami spotreby na autolekárničke s 24-ročnou zárukou. Než lekárnička s obsahom nezhnije, obväzy sa nerozpadnú podobne, ako je to s HW u grófa Drakulu na jeho hrade.