Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem storno poplatek za zrušení půldenní exkurze

Dobrý den,
v polovině dubna jsem telefonicky objednala výlet do Prahy pro své žáky 1. stupně ZŠ. Jednalo se o komentovanou prohlídku s názvem Po stopách Karla IV. - Karlův most, dům, kde se narodil, katedrála atd. Žádný mail od té firmy s nabídkou jsem neobdržela, náhodou jsem uviděla okopírovaný leták ve sborovně na stole a jedna nabídka mě zaujala. Zatelefonovala jsem na uvedené číslo té agentury, domluvila se telefonicky, na žádné všeobecné podmínky jsem vůbec nebyla upozorněna, tím méně na storno poplatek.
22 dní před smluveným dnem exkurze jsem výlet telefonicky zrušila z důvodu malého počtu žáků (nemoc, rekreace atd.). Nyní na mně cestovní agentura chce, abych zaplatila 2 500 Kč jako storno poplatek. Děti měly platit 140 Kč průvodci. Má agentura nárok chtít storno poplatek, když jsem nebyla upozorněna na žádné podmínky ani telefonicky, ani mi nebyla zaslána žádná smlouva, ani potvrzení objednávky.
Děkuji za odpověď.

Předmět Autor Datum
Nic bych jim neplatil. Nebudete platit na něco, na co jste nebyli předem upozorněni. Domluva byla je…
Prasak 19.05.2018 18:50
Prasak
Já bych jim sice také nic neplatila, ovšem nedovolávala bych se toho, že jsem nebyla upozorněna na v…
ivzez 19.05.2018 23:31
ivzez
"To je totiž vec objednávajícího → ten se má před objednáním seznámit s tím, co a za jakých podmínek…
Araneus84 22.05.2018 16:01
Araneus84
Rovněž bych nic neplatil. Jen je dobré si uvědomit, že i když objednání proběhlo po telefonu, tak j…
Araneus84 22.05.2018 15:58
Araneus84
Nedovedu si moc představit, že takovou věc domluvím po telefonu a nemám nikde nic písemného. Standar… poslední
Debil 24.05.2018 11:14
Debil

Nic bych jim neplatil. Nebudete platit na něco, na co jste nebyli předem upozorněni. Domluva byla jen telefonická, smluvní podmínky jste neobdrželi. Pokud si hovor nahrávali a neupozornili na nahrávání, tak to použít jako důkaz nemůžou a ještě by měli problémy.
Navíc chtít 2500 Kč za včasný storno? 22 dní není nic kritickýho.
Neplaťte nic, k soudu s tím nepůjdou.

Já bych jim sice také nic neplatila, ovšem nedovolávala bych se toho,
že jsem nebyla upozorněna na všeobecné obchodní ani na storno podmínky.
To je totiž vec objednávajícího → ten se má před objednáním seznámit s tím,
co a za jakých podmínek objednává.

"To je totiž vec objednávajícího → ten se má před objednáním seznámit s tím,
co a za jakých podmínek objednává."

To si nejsem úplně jist,že je pravda. To by znamenalo, že když si člověk objedná například řemeslníka, tak ten mu po příjezdu může sdělit, že si účtuje 100Kč/km a že to má napsané tady na papíře jako svoje obchodní podmínky a že se s nimi měl objednávající seznámit ....

Rovněž bych nic neplatil.

Jen je dobré si uvědomit, že i když objednání proběhlo po telefonu, tak je takto uzavřená objednávka platná. Úplně bych nevytahoval to, že to bylo "jen po telefonu" tak to nic neznamená.
Mám za to, že agentura by mohla oprávněně požadovat úhradu prokazatelně již vynaložených nákladů a škody jí zrušením objednávky způsobené. Při stornu 22 dní předem by ale prokazovala zřejmě dost špatně, že již vynaložila náklady ve výši 2500 Kč....
Smluvní podmínky jste žádné při telefonické objednávce nepotvrzovala, takže se na vás nevztahují. Ujednání NOZ ovšem ano.

Nedovedu si moc představit, že takovou věc domluvím po telefonu a nemám nikde nic písemného. Standardně by měla proběhnou nějaká emailová komunikace o podmínkách kdo, co, komu, proč atd....
Pokud nemáte nic do předu zaplaceno tak bych to pustil, oni vám nic nevezmou, nemají jak. Možná budou vyhrožovat, ale dál to nedojde.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru