Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nezaplacení výplaty a výpověď ze strany zaměstnavatele

Dobrý den, firma ve které jsem zaměstnán se začíná dostávat do problémů... Vedl to majitel s jednatelkou a po nezaplacení DPH firma málem zkrachovala. Příležitosti se chytl kamarád od majitele s tím, že sehnal úvěr, firmu postavil opět na nohy, ušetřil ve firemní kase nějaké peníze a následně se původní majitel s jednatelkou k němu otočili zády, zbavili ho funkce, pozice a ukončili s ním spolupráci. Nefér, ale stalo se a chyba byla na straně člověka, který firmu postavil zpět na nohy, protože si nepohlídal termíny obnovy dodatku smlouvy, který vypršel a tak o půlku firmy přišel.

Teď však nastala podstatná věc... firma se opět řítí do záhuby a jednatelka nás již dnes upozornila, že příští výplata nejspíš nebude v termínu, pokud teda vůbec bude... podotýkám, že výplatní termín je v naší firmě k 28 dni v měsíci.

Chtěl bych se tedy zeptat, jak postupovat. Slýchávám, že mám mlčet, chodit do práce a od 16. dne po výplatním termínu, kdy peníze nebudou na účtě, poslat dopis s tím, že očekávám 3 odstupné platy (do 1 roka), popřípadě 5 odstupných platů (1 rok a výše).

Jak tedy v této situaci postupovat? Děkuji, hezký den.

dobry den prosim co mam delat když zamestnavatel mi rozvazal prac.pomer a nezaplatil mi.

pracoval jsem v nemecku jako ridic kamionu prez agenturu když jsem odpracoval mesic a pul mi na konto ani kes nezaplatili ani korunu,mam vse na digi karte ridice a vykazy práce za odpracovany cas.prosim o radu nebo pravni pomoc.nemecky neumim tak-ze se neumim bránit sam.dekuji s pozdravem gaspar

me číslo 773 984 905 email. gaspar.vojtech@seznam.cz

Bylo by dobré se seznámit se zákoníkem práce.

Okamžité zrušení (musí být písemné) pracovního poměru je možné v případě, že zaměstnavatel
nevyplatí mzdu nebo některou její část do 15 dnů po období splatnosti mzdy. Obdobím splatnosti
mzdy je celý následující měsíc (výplatní termín podle zákoníku práce určuje zaměstnavatel).

Jde-li o mzdu za květen, lze pracovní poměr ukončit nejdříve 16. července.

V případě okamžitého zrušení není nárok na odstupné. Nárok je na náhradu mzdy za období
odpovídající výpovědní době (zpravidla dva měsíce). Vyplatit mzdu i náhradu, případně proplatit
nevyčerpanou část dovolené by měl zaměstnavatel provést co nejdříve.

Okamžité zrušení pracovního poměru musí být písemné a musíte je prokazatelně
doručit druhé straně (nejlepší je nechat si převzetí potvrdit na kopii).

(Ani informace o odstupném nemáte přesné. To je sice odstupňováno v závislosti na délce
trvání pracovního poměru, ale částky jsou jiné.)