Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Komu připadne můj majetek v případě mého úmrtí?

Ahoj všem,
mám možná trochu méně častou otázku, ale dlouho nad tím přemýšlím a rád bych v tom měl jasno.

V lednu se mi narodila dcera s partnerkou, která ovšem není moje žena. Jsem uvedený jako otec a žiji s nimi ve společné domácnosti v domě, který je psaný na mě. Všichni zde máme trvalé bydliště.
Otázka zní. Komu by připadl můj majetek v případě mého úmrtí? Stejně tak mé auto, peníze... Rád bych aby připadl mé dceři a partnerce, nicméně musím to mít nějak podložené? Předpokládám že ano, mám tedy sepsat nějakou závěť? Jak by měla vypadat? Musí být notářsky ověřená?

Deno denně najezdím mnoho kilometrů a nad tím jaké řidiče občas potkávám na silnici, zůstává rozum stát. Proto nad tímto tématem přemýšlím čím dál častěji. Nerad bych aby v případě neštěstí, má rodina musela řešit ještě majetek...

Předem děkuji za odpověď.
Vítek.

Předmět Autor Datum
Pokud není manželka, tak veškerý majetek připadne dceři (či případně dalším dětem). Aby z toho něco…
Wikan 01.07.2018 18:45
Wikan
Dětit bude ze zákona jen Vaše dítě. Pokud chcete aby dědili i jiní, musíte udělat závěť. Aby jí někd…
milan.cukrar 02.07.2018 06:41
milan.cukrar
V prípade neplnoletej, právne nespôsobilej dcérky, ako jedinej dedičky, blízkej osoby v I. rade, sa…
Nuda 02.07.2018 07:28
Nuda
Podľa mínusky prepadne veškerý tvoj hnuteľný a nehnuteľný majetok získaný nelegálnym spôsobom profes…
Nuda 02.07.2018 13:51
Nuda
Pojmi ženu za manželku a budeš mít vyřešeno. poslední
Prasak 02.07.2018 18:46
Prasak

Pokud není manželka, tak veškerý majetek připadne dceři (či případně dalším dětem). Aby z toho něco měla i partnerka, bude nutná závěť. Ta nutně nemusí být notářsky ověřená, ale je to lepší. Jsou možné i např. vlastnoručně napsaná závěť nebo závěť podepsaná dvěma svědky.

V prípade neplnoletej, právne nespôsobilej dcérky, ako jedinej dedičky, blízkej osoby v I. rade, sa stane beztak poručiteľkou (správcom) zdedeného majetku jej zákonitá matka, teda tvoja družka, až do dosiahnutia veku plnoletosti dcéry. Jedine, že by súd určil niekoho iného z objektívnych dôvodov.

Závet by som do tohoto budúceho právneho sporu moc nemontoval.

Ale, ak chceš zabezpečiť aj družku nejakým vyčleneným majetkom získaný po plnoletosti dcéry, je možná závet. Stačí spísaná v.r. modrým atramentovým perom s verifikovaním pravosti podpisu na závete pred úradnou osobou, notár, obec.

Podľa mínusky prepadne veškerý tvoj hnuteľný a nehnuteľný majetok získaný nelegálnym spôsobom profesionálneho vodiča výhradne strane komunistov, či spravíš závet alebo ponecháš vec pred, alebo po smrti z procesného postavenia poručiteľa, doriešiť platnému zákonu, bo boľševici a eštébáci tí majú furt málo. Po novembri 1989 boli mladými sopliakmi s pokazenými hercami na uliciach a námestiach zákerne okradnutí. Dnes sú nútení zo zákona makať boľševici s motykou v paprčiach, odetí v čiernych pláštenkách na pravé poludnie na rolách, za výrobnými pásmi, ako ťažné muly.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru