Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Podnájemní smlouva

Dobrý den,
Chtěla bych Vám poprosit v příloze zasílám podnájemní smlouvu o radu zda je takhle sepsána podnájemní smlouva v pořádku nebo ne.
Chci si podnakmout byt v RD a nájemce v podnájemní smlouvě píše pokutu když bych z mé strany podám výpověď z podnájmu.
Dále je tam napsáno, že moji dospělí synové můžou tu bydlet na dobu neurčitou a ja sama mám podnajem na dobu určitou.

Tak se chci zeptat jestli je smlouva v pořádku.
Když jsem se na to zeptala tak mě odpověděl že pokud se mě nelibý tak ať si najdu nějaký jiný podnájem jenom že tu žádný není a nic jiného mě nezbývá.

Tak Vás prosím o Váš názor.

Moc děkuji

Ne, ta smlouva v pořádku není. Vedle pravopisných a věcných chyb obsahuje (a to je hlavní!)
ujednání odporující zákonu. V pořádku není ani ta pokuta → nikoliv kvůli výši, ale jako taková.

Podle mne tu smlouvu neviděl žádný právník. Myslím, že si majitel nebo nájemce stáhl odněkud
z internetu vzor, který ani neupravil podle skutečnosti.

Já bych poradila si najít něco jiného a korektního pronajímatele
(ta „smluvní pokuta“ napovídá, co od něj můžete očekávat).

Doporučení:
Nikdy nepodepisujte smlouvu, které nerozumíte, kterou jste nezkonzulotovala
s právníkem, nebo smlouvu, v níž s některým ujednáním nesouhlasíte.

Poznámka: Bydlení synů je vymezeno takto:
„na dobu neurčitou, maximálně však po dobu trvání této podnájemní smlouvy“.