Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ČR - stavba chaty bez povolenia

Dobrý deň

Som Slovák s trvalým pobytom na SK pracujúci v ČR. V ČR som kúpil zahradu na ktorej som začal stavať záhradnú chatu s podlažím 6x8m. Chata je montovaná drevostavba, nejedná sa ale o mobilný dom. V extrémnom prípade je možné chatu žeriavom niekam previesť, ale robiť sa mi to teda nechce....

Niekto v práci mi povedal že na tak malú stavbu stav povolenie nepotrebujem že stačí ohláška, tak som začal stavať. Totiž ohlášku som ja pochopil tak že sa to niekde nahlási potom čo sa to postaví. Ničmenej až teraz som si prečítal v stav zákone že ohláška je myslená inak ako som to pochopil ja....

Chata je postavená cca 15m od obecnej cesty, a asi 15m a 40m od susedných parciel. Parcela na ktorej chata stojí ale v územnom pláne nie je určená na zastavenie - je to ako záhrada. Ale na susedných parcelách sú rodinné domy. A okolo mojej parcely vedie obecná asfaltová cesta, je tam elektrika, voda... Samozrejme susedov som sa pýtal a nikto nemal žiadne výhrady, ukázal som im projekt ako to bude vyzerať a kde to bude umiestnené. Chata je vzdialená od najbližšieho rod domu cca 100 - 150m. Pripojenie parcely na vodu a elektrinu riešim cez príslušné úrady (ČEZ, VAK) ktoré uvedené vybavujú samostane a to pribieha asi v poriadku, dokocna som dostal domov list zo stavebného úradu so súhlasom so stavbou - asi niečo pre tie elektrárne.

A teraz otázka čo mi hrozí a čo spraviť? Mám sám ísť teraz na stav úrad a sám seba prihlásiť? Aktuálny stav je taký že chata je takmer hotová - zvonku, vnútri ešte nie je nič spravené....

Předmět Autor Datum
Tady si můžeš počíst. domy-bez-stavebniho-povoleni
ebra 08.08.2018 15:15
ebra
Tento právny úkon si mal vykonať na miestnom úrade ako prvotný. Úrad má lehotu do 30-dní, aby drobnú…
Beata35 08.08.2018 21:28
Beata35
Čo som mal spraviť to už viem, ale zaujíma ma ako najlepšie z toho von. Ako som písal v práci normál…
FK 08.08.2018 21:58
FK
človeče, ty si chytrý po funuse, ako každá SVK opica. Všetko vieš, všade si bol. Ešte raz, magore,…
Beata35 08.08.2018 22:13
Beata35
Nechápem prečo na mňa útočíš. Ak by som všetko vedel a všade bol tak nepíšem do právnej poradne. Sta…
Beata35 08.08.2018 22:54
Beata35
Boľševikom, ešébákom nedá nielen stavebný úrad, ale ani justičná talármafia skomunizovaných, eštébák…
Beata35 08.08.2018 23:47
Beata35
Začněte ihned jednat se stavebním úřadem, abyste stavbu, byť nedokončenou, řádně legalizoval. Reakce… poslední
milan.cukrar 09.08.2018 06:31
milan.cukrar

Tento právny úkon si mal vykonať na miestnom úrade ako prvotný. Úrad má lehotu do 30-dní, aby drobnú stavbu akceptoval.

Ak by úrad v lehote do 30-dní (vrátane) nereagoval znamená, že nemá žiadne námietky a stotožňuje sa so stavbou "ako takou". Je povolená.

Drž hubu a nahlás v zmysle zákona vykonanie budúcej stavby, počkaj lehotu na vyjadrenie úradu. Ak sa do 30 dní nevyjadrí, si v ažurite, si v suchu.

Inak sa zamotáš sám seba do klbka úradného šimľa.

(ak ťa dobrák sused už teraz neudal, neufajčil pred dokončením stavby, ale aj tu je možná retroaktívna cesta legalizácie, len nie zadarmo, cestou tejto poradni).

Čo som mal spraviť to už viem, ale zaujíma ma ako najlepšie z toho von. Ako som písal v práci normálne pokračujem, už tam mám alokované značné financie a nemôžem ten materiál tam nechať degradovať alebo rozkradnúť. Po dokončení zašlem teda oznámenie o drobnej stavbe a uvidím.

Ale čo v tom medziobdobí...teoreticky ak by niekto dal podnet na úrad tak čo sa môže stať? Príde úradník s bagrom mi to zbúrať? Pošta mi chodí na SK, kde mi ju preberá manželka, ak by prišlo niečo zo stav úradu nechať prebrať alebo neprebrať?

človeče, ty si chytrý po funuse, ako každá SVK opica. Všetko vieš, všade si bol.

Ešte raz, magore, Da Capo Al fine.

Ohlás stavbu, ako keby ešte nezačala jej výstavba. Počkaj. Ak sa medzičasom dostaví kontrolný orgán, prípadne ťa vyzve k doplneniu údajov v žiadosti o drobnú stavbu, použi svoj šarm, ľubozvučnú sľovenčinu.

Stavebný zákon máš určite v malíčku, apropo, je dostupný na nete v platnom znení.

Štúdium práva niečo stojí, k tomuto neobdržíš právnu radu na bezplatnej poradni.

Nechápem prečo na mňa útočíš. Ak by som všetko vedel a všade bol tak nepíšem do právnej poradne. Stavebný zákon som si už čiastočne pozrel, dokončím chatu a potom pošlem na obecný úrad oznámenie o realizovanej drobnej stavbe.

Mňa len zaujímalo ako je to v ČR, viem že na SK žiadnu stavbu doteraz nik nedal zbúrať, teda aspoň o tom neviem.... tak dúfam ale že do tohto extrému sa nedostaneme, ako som povedal susedom to nevadí, od hraníc som vzdialený násobne viac ako min požadované 2m, tak snáď to bude OK.

Boľševikom, ešébákom nedá nielen stavebný úrad, ale ani justičná talármafia skomunizovaných, eštébákmi prešpikovaných grázlov sudcov v meritórnom rozsudku pokutu, či iný postih v prípade, aj si nezákonne, svojvoľne vybudujú svoju rezidenciu v chránenom území či priamo na minerálnom prameni v mestskom lesoparku.

V CZ si uplatnili voliči - "sado maso" lúzeri svojho takéhoto, na slovo vzatého grázla zo SR, milovaného eštébáka Bureša.

Ak spadáš medzi nich, zločineckú chamraď, tak si stavaj "keep smiling".

nemaj obavy z búračiek, nejako to "ex post" pri hotovej stavbe ustojíš.

ešte sa nestalo, aby ani smrdurým, prašivým parazitom cigáňom rozpelešených na cudzích parcelách, nariadil stavebný úrad či ľudovodemokracický, židoboľševický súd, odstrániť nelegálne stavby.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru