Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Porušuje O2 něco?

Ten, kdo má placené služby (tarif nebo internet), tak má většinou účet v moje.o2.cz, kde má přehled svých služeb a má možnost si změnit nastavení a tak. Nevšiml jsem si, jestli to tam bylo i dříve, ale je potřeba tam SOUHLASIT se zpracováním údajů a oni tak můžou na email posílat různé nabídky a tak a v každém emailu je napsané, že souhlas se dá odvolat právě v nastavení v účtu. Před časem jsem to tak tedy udělal, a i přesto přišly další nabídky na služby. Když jsem se tedy přihlásil znovu na účet, nechtělo mě to tam pustit, dokud jsem nepotvrdil znovu ten souhlas.

Co to sakra má být? Zruším souhlas, i přesto to dál posílají a ještě k tomu ten souhlas musí být, abych se dostal k účtu?
Neporušuje tím o2 něco?

___
Ještě dotaz tak trochu mimo. Mám právě internet (na 2 roky) a zvažuju přejít k T-Mobilu. O2 to automaticky po těch 2 letech prodlužuje. Stačí měsíc před vypršením těch 2 let, abych například telefonicky oznámil, že si nepřeji smlouvu dál prodlužovat a chystám se přejít? Do prodejny chodit určitě nechci, protože naposledy, když jsem tam byl pouze oznámit změnu bydliště, přede mnou čekali 2 další lidi a každého tam otravovali s nějakými výhodnými nabídkami 10 minut. I mě se tam zatím, co jsem čekal, snažili na něco nalákat, vše jsem odmítl. A když jsem přišel na řadu, i přestože jsem opakovaně říkal, že chci pouze změnit bydliště a nic víc, začali nabízet služby s tarifem místo mé předplacené karty a další zbytečnosti a nesmyslně mě zdržovali (a to jsem chvíli plnoletý, takže nejen na staré lidi to zkoušejí). Změna bydliště musí být za minutku hotová, ale já tam na tu "změnu" (něco tam zřejmě hledali na počítači, čím by mě chytili, abych si dal něco od nich dalšího) čekal taky 10 minut. Za "odměnu" mi šoupli flašku s vodou.
Tenhle jejich přístup mě tak odradil, že už mě v žádné jejich prodejně nikdo neuvidí! Půjde to zrušit po telefonu?

Internet mám VDSL přes pevnou linku. Přijel kvůli "znovu zapnutí" pevné linky nějaký pracovník z jiné společnosti (dříve tu pevná linka byla, ale pak začla éra mobilů, tak se to asi zřejmě odpojilo) a během 3 minut pevná linka zase šla. Od T-Mobilu uvažuju o neomezeném internetu vzduchem (na SIM kartu), tak by mě zajímalo, zda sem zase bude muset přijet ten pracovník a linku opět vypojit. Neplatí se nějaký poplatek, pokud by byla dále zapojená, ale nepoužívala by se?

Díky. :)

Souhlas se zpracováním osobních údajů je něco jiného než souhlas k zasílání spamu*) (nabídek).
Souhlas se zpracováním údajů potřebují k poskytování služby.
Souhlas k zasílání spamu můžete kdykoliv odvolat. (Zkuste to písemně e-mailem.)
(Správně by to měl každý poskytovetel služeb oddělit, mělo by jít o dva samostatné souhlasy
a poskytování služeb nesmí být podmíněno souhlasem k zasílání spamu.)
___

Výpověď smlouvy musí být písemná. Můžete ji předat osobně na prodejně a převzetí si nechat potvrdit
pracovníkem prodejny na kopii výpovědi nebo výpověď zaslat poštou (radši doporučeně) na adresu O2.

Přesné podmínky ukončení najdete v uzavřené smlouvě a ve Všeobecných obchodních podmínkách O2.

Můžete se pokusit situaci vyřešit i na zákaznické lince, ale na tuto možnost bych radši nespoléhala.
Každopádně bych to začala řešit radši dříve než měsíc před koncem sjednané doby.

___

Mám internet od T-mobile, ale moc spokojená s ním nejsem.
Zůstávám u něj jen proto, že s připojením od jiných poskytovatelů to v mém okolí není nijak slavné.
Máte-li více možností, zkuste radši jiného poskytovatele.

____

*) Vynucený souhlas není dobrovolný a vnucené zprávy považuji za spam.

Děkuji za odpověď.

Žádné oddělené souhlasy v nastavení tam nevidím. Až budu mít chvilku, pročtu si tedy smlouvu a podmínky.

Proč nejste spokojená s internetem od T-Mobile? Má výpadky? Prodejce v T-Mobile prodejně se mě asi před rokem (byl jsem pro SIM kartu) slušně ptal na internet, tak jsem říkal, že mám O2. Ptal se, jestli jsem spokojený a že prý poslední dobou od O2 dost lidí přešlo k nim, protože měli hodně výpadky. Říkal jsem, že jsem zatím spokojený a tím to skončilo (ne jako v O2...).
No, nevím jestli bude chyba v modemu, ale i já mám tak jednou týdně (někdy i častěji) výpadky. Je možné, že je to tou pevnou linkou? Ten pevný internet vzduchem, co nabízí T-Mobile by snad výpadky mít neměl, ne?

Nejsem z města. U nás sice nějaký lokální poskytovatel je, ale na něm jede řekněme půlka vesnice, takže ta rychlost je opravdu, ale vážně opravdu mizerná. Proto jsem si dal ten od O2. Takhle mám stálou rychlost sám pro sebe a nemusím se rozčilovat kvůli agregovanému internetu.
Pevný internet vzduchem by měl poskytovat i Vodafone, takže buď on, nebo ten T-Mobile.

Pro zajímavost jsem se díval do poslední výroční zprávy Českého telekomunikačního úřadu a všiml jsem si, že rok od roku odchází od O2 čím dál více lidí.
https://www.ctu.cz/sites/default/files/obsah/stranky/212029/soubory/vz-2017-web-signed.pdf

T-mobile se někdy „tváří“, že je plný signál, ale nedá se dostat na žádný web.
S tímtéž se setkávám i u hlasového tarifu.

Tyto krátkodobé výpadky signálu (několik týdně až několik během jednoho dne) sice
rychle pomíjejí, ale jsou nepříjemné, když něco napíšu a následně nemohu odeslat.

Aha, no, to opravdu není milé. Já dřív u O2 měl dlouhodobé (i několik hodin), ale poslední dobou už jen krátkodobé (asi 10 minut) tak v průměru jednou, dvakrát do týdne.
Děkuji za informace. Snad se ještě někdo podělí také. :)