Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zamítnutá reklamace brýlí

Dobrý den. Minulý rok jsem si pořídila sluneční brýle s dioprickými skly (6 500kč). Minulý měsíc mi na nich praskla pravá očnice. Brýle jsem reklamovala, ale dnes mi napsali SMS "...reklamace je vyřízená způsobem zamítnutí". S brýlemi jsem zacházela opatrně, nejsem si vědoma vlastní chyby. Dá se proti tomu rozhodnutí nějak bránit? Děkuji. Zítra pro ně jdu k optikovi. :.(

Tazko povedat. Ramy slnecnych okuliarov casto nie su stavane na hrubsie (dioptricke) okuliare. Maju na vnutornej strane napisany kod, kde sa udava moznost hrubky skla a zatazenia. Optika casto a klidne zabrusi skla aj do takychto ramov, ma vsak na to upozornit. Teraz tazko posudit, ci Vas pred tym optika varovala, alebo nie. Kazdopadne prasknutie ramu znaci zle zabrusenie a pnutie materialu. Mozete skusit sudny spor.

Nemáš šancu. Rámy pre slnečné výplne nie sú stavané na akékoľvek dioptrické sklá, tobôž nie pre horčičáky či popelníky.

Zlep prasklinu spoja tekutým sekundovým lepidlom, nejakou kvalitou.

Tak jsem se vrátila z Optika. Dali mi VYJÁDŘENÍ K REKLAMACI - "... reklamace nebyla uznána jako oprávněná. Nad rámec Vám nabízíme 30% slevu na novou obrubu v ceně". Přistoupila jsem na to. Bude to stát 2 050kč. Zachráním skla, která stála více... To, že jsem to prasknutí nezavinila já, nedokážu... Děkuji vám všem za odpovědi. :-)