Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nadřízený trhá peníze na základě toho co slyšel.

V práci máme nějaký tarif na hodinu, a potom máme tak zvaně nenárokovou složku. (Premie)
Tu zaměstnanec dostává ve chvíli když udělá něco na víc, př. Vezme přesčasy, jede autobusem na stk. Atd. Jedná se konkrétně o autobusovou firmu.
Můj případ byl takoví že mu nějaký zaměstnanec řekl že jezdím jak prase což není pravda, lidi jsou dneska zákeřný. A on na základě toho že jezdím jak prase co nemá vůbec nějak ověřené. Mi strhl z tyhle nenárokové složky 1000Kč. Může se takhle zachovat ?

Svojho nadriadeného si nejak úslužne začni predchádzať, napríklad kúpou darčekového košíka plný pamlskov pre jeho deti, bonboniéra, pukét určené pre jeho ctihodnú manželku, fľaška kvalitného zlatavého moku pre jeho slovutné blahorodie nadriadenej vrchnosti apod. laskominky doručené priamo do jeho sídla trvalého pobytu kuriérom, zabalené v elegantnom, darčekovom košíčku s tvojim poníženým menom úctivého služobníka. Zaraz máš v cuku letu vyplatené "trhané" prémie.

zamestnávatel môže zaobchádzať s nenárokovatelnou časťou mzdy podla svojho uváženia a aj podla momentálnych podmienok a stavu,ktorý umožňuje alebo neumožňuje vyplatenie,práve preto je to nenárokovatelná mzda,resp.časť mzdy,môžu ju strhnúť z nejakého dôvodu a môže ju aj nevyplatiť......