Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Záloha od zaměstnavatele

Zdravím a prosím o radu. Jestliže se zaměatnavatelem (DPP, DPČ) bylo dohodnuto, že bude vyplacena záloha na mzdu dříve než je termín výplaty podle smlouvy, mám nárok zálohu včas dostat nebo si i tak zaměstnavatel může dělat co chce (zdržování)? Díky za odpověď.

zamestnávatel môže,ale nemusí poskytnúť preddavok na mzdu v mimoriadnom termíne,tam je bohužial to slovíčko môže,nieje tam musí,záväzný termín pre zamestnávatela je v pracovnej zmluve dohodnutý termín riadnej výplaty a pokial preddavok presiahne určitú hodnotu,alebo zamestnanec nesplní určité dohodnuté predpoklady počas zostatkového obdobia na vypočítanie riadnej mzdy,môže zamestnávatel takýto preddavok prekvalifikovať na pôžičku so všetkým,čo s bežnou pôžičkou súvisí,t.j. vrátenie požičanej sumy+úroky....takže závisí,čo konkrétne bolo dohodnuté v pracovnej zmluve ohladne termínov výplaty,zpúčtovacieho obdobia výplaty etc a znovu si dohodnúť písomne nejaký záväzný termín na preddavok mzdy-zálohu a podmienky,za ktorých je možné preddavok dostávať napr.v pravidelnom termíne...........zamestnávatela nemusí zaujímať,že máš aj iné kšefty,ktoré závisia na tom,že máš k dispozícii na účte peniaze,pokial tie kšefty priamo nesúvisia s činnosťou zamestnávatela a pracovnou pozíciou a pracovnou zmluvou,ktorú vykonávaš a ktorú máš podpísanú pre konkrétneho zamestnávatela....