Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem rušení pracovního místa + těhotenství

Dobrý den,

lámu si aktuálně hlavu nad vzniklou situací. Zaměstnavatel mi oznámil, že pobočka na které pracuji bude uzavřena na konci ledna roku 2019. K tomu jsem v jiném stavu. Smlouvu mám na dobu neurčitou a výkon práce je ve smlouvě uveden na město kde se pobočka nachází. U firmy jsem více jak jeden rok na postu prodavačky.

Přišel s návrhem, že bych dělala něco jiného (správa web portálu a eshopu - nikdy jsem to nedělala a ani to nemám v popisu aktuální práce). Vymyslel, že bych pracovala "jinde" (což je v jiném městě, než kam se mi nyní váže pracovní smlouva). Pokud to chápu správně, tak by se musela udělat nová pracovní smlouva, ale pro mě by to znamenalo snížení pracovního úvazku a také snížení platu - alespoň to tak naznačil.

Každopádně nemám zájem s ním dále spolupracovat. Pro vysvětlenou pro ty, kteří nechápou proč nemám radost z jeho návrhu... Řve kvůli nepodstatným věcem jako je aktuálně spadlý drobeček na podlaze, neustále zpožďování s výplatou a jako bonus mi udělal intimní nabídku. A jeho slovník zde rozepisovat nebudu. Jsem z jeho přítomnosti aktuálně v neustálém stresu.

Chci se tedy zeptat, jak mám teď správně postupovat, aby mě neoškubal jako kuře?

Na návrh zaměstnavatele nejste povinna přistoupit. Nebudete-li souhlasit, bude Vám zaměstnavatel muset dát výpověď
podle § 52, písm. a) → rušení zaměstnavatele nebo jeho části. V takovém případě Vám vznikne nárok na odstupné.

Další možnost by byla písemná dohoda o rozvázání pracovního poměru s uvedením stejného důvodu → i v tom případě
byste měla nárok na odstupné. V tomto případě bych se pokusila vyjednat vyšší odstupné (za chybějící výpovědní dobu).
___

Problém ale vidím v tom, že se Vám v době těhotenství nemusí podařit najít nové zaměstnání a pokud nebudete
nemocensky pojištěna, nebo pokud se nevejdete do ochranné lhůty (maximálně 180 kalendářních dnů po zániku
nemocenského pojištění), nevznikne Vám nárok na PPM. Pak byste měla od porodu nárok na rodičovský příspěvek.