Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Soused nesouhlasí s uložením el.kabelu na jeho pozemku

Zdravím,chtěl bych se zeptat jestli nevíte jak dále postupovat.Můj problém je ten ,že mě ČEZ zřídil elektrickou přípojku u svého rozvaděče stím ,že si již musím elektřinu na svůj pozemek dotáhnout sám na svoje náklady.Problém je v tom ,že mezi mým pozemkem a rozvaděčem je pole souseda.Je to asi pouze 50 metrů ale soused mě nedal souhlas ,abych na hranici pozemku ten kabel do hloubky 100cm umístil.Žádná možná alternativa není ,to bych musel tahnout kabel kilometry.Nechci poněm ani věcné břemeno,stavebnímu uřadu postačí souhlas.Nicméně nechce o tom vůbec diskutovat.díky za radu

Mezi námi: Já bych na místě souseda s tím souhlasem taky váhal.
Třeba když jsem byl na vojně, tak se tam řešilo, že vojáci měli natažený nějaký kabel přes jezedácké pozemky a jezedáci si v místě kudy ten kabel vedl zřídili hnojiště. A ten kabel to nevydýchal.
Nebo třeba můj kolega si dělal nějakou rekonstrukci na baráku, potřeboval zatlouct dost hluboko do země přizemňovací kolík a trefil se do vysokonapěťového kabelu co napájel blízké sídliště.
Nebo třeba v zahrádkové kolonii co mám taky zahrádku si někteří zahrádkáři chtěli postavit domek. Řešilo se to, ale mají smůlu. tam někudy vede nějaký produktovod a kolem něj je ochranná zóna, kde se stavět nesmí.

Nešlo by to řešit pár sloupy a to vedení táhnout vzduchem?

si to představujete jak Hurvínek válku...Nežijeme v republice Kongo,že si jen tak namlátíš nějaká sloup do země.Zaprvé stejně je to přes pole ,kde by ke sloupu musel dát povolení a navíc je to nesmysl protože by to ho obtěžovalo při práci.

Ono to zase tak jednoduché a levné řešení nebude.Píše,že výkop okolo jsou kilometry.Takže cena bude v milionech korun.A navíc na konci pole souseda bude navazovat další pozemek jiného souseda,v lepším případě obecní,kteří taky musí dát souhlas.
Levnější a bez úplatku by bylo asi kus pole(pruh mezi pozemky) od souseda vykoupit s tím,že mu ho hned pronajme za 1 Kč ročně,třeba i s věcným břemenem na 50 let se zápisem v katastru.Ovšem jestli soused trucuje,tak to stejně nepřijme.

Není nutné kupovat celé pole,to by stejně asi neprodal,ale jen pruh,kde se má kopat x třeba 100 metrů.Podle ceny,aby se to sousedovi vůbec vyplatilo prodávat.Soused by měl pak 2 části pole,ale kdyby měl ten prostředek pronajatý,byl by na tom stejně.Finančně to vyjde dráž než dát peníze sousedovi rovnou,ale tazatel to chce mít oficiálně.Ovšem platil by zaměření,poplatek na katastru a pak každý rok daň z nemovitosti.Ale myslím,že se mu na tohle stejně ten soused vykašle.

To já taky vím a píšu,že to neprodá.Tazatel chtěl vědět,jestli je nějaká možnost bez úplatku.Teď možná uzná,že dát sousedovi bokem třeba 20 tisíc za ten souhlas je jistější a levnější než investovat statisíce až miliony za jiné řešení.Elektrocentrála tak drahá není,ale provoz už ano.

Si kúpil alebo zdedil kočku vo vreci.

Každý človek, resp. vlastník nehnuteľnosti má svoju cenu. Skúšaj ho vyceňovať, ideálne priamo na jeho kuchynskom stole počas priateľskej návštevy treba začať pred jeho manželkou rozkladať stokorunáčky, ako karty vedľa seba, následne aj pod seba, nech toho vypadá moc, ako slušne rozložený, naservírovaný obrus s lukulskými hodmi s tým, že prípojka beztak nebude nikde pred štátnou inštitúciou evidovaná, povoľovaná, registrovaná.

Inak to bez návrhu súdnou cestou na vklad vecného bremena zo zápisom do LV nedáš ak sa nejedná o verejný záujem spoločnosti. Jedine, že by si vybudoval na svojom pozemku verejné predškolské zariadenie, týždňové jasle apod. pre nechcených parchantov.

Alebo pozorne vymákni majiteľa susednej role, ak bude s rodinou na zaslúženej dovče (zaplať mu ju, pošli poštou, akože vyhral v tombole šťastného osudia TV Matesa) a počas jeho neprítomnosti potichu, z rána, včas za rosy vykop, polož, ulož, zasyp, udup ryhu zarovno s terénom, ktorú zároveň osej rovnakou plodinou nech ani netuší, čo sa v zemi udialo.

V tom prípade jedine návrh na súd s vkladom vecného bremena podaný proti odporcovi, samozrejme takýto žalobný návrh musí riadne opísanýs označením čísiel parciel, výpismi LV príslušného k.ú. v originále nie staršie ako dva mesiace, musí byť návrh ošetrený znaleckým posudkom súdom menovaného znalca z odboru stavebníctva s doloženým situačným plánom, aby bola úplne žaloba úspešná. Ak bude mať žaloba všetky náležitosti s jasným a zrozumiteľným petitom ako má súd rozhodnúť, máš šancu.

Totižto justičná, skomunizovaná talármafia lenivých, vyvolených parazitov spoločnosti má velice rada, ak iba opíše stručný skutkový stav zo žaloby a do merita Rozsudku iba okopčí petit návrhu, čoho si sa domáhal a ako má súd rozhodnúť.

Radšej si zaplať právneho zástupcu z radov advokátov.

Poplatky za súdne trovy a advokátske sa platia keš vopred.

Taky mě ta otázka napadla. Prostě dodavatel (ČEZ,EON) narazil na stejné obstrukce s majitelem pozemku,tak to vyřešil šalamounsky - ať si poradí koncový zákazník. Anebo kopat rychle v době když soused nebude doma. Musí si poradit jak to pude.