Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Odchod zo zamestnania-okamžite

Zdravim,potrebujem odísť z práce zo dňa na deň.Zamestnavalel ma asi nepustí.
Robil som občas s takou lepiacou hmotov (lepidlo).Dosť to zapácha a obsahuje to škodlivé vípary.Mal som mať odsávanie,ale firma to neurobila.Mozem toto použiť ako vyhrážku aby sa s nimi dalo dodlhodnut na odchod zo dňa na deň?Pracujem v CZ

@Jan Fiala →

Zdravotní způsobilost k výkonu určitého práce se neposuzuje obecně, ale vždy ve vztahu ke konkrétnímu
druhu u konkrétního zaměstnavatele (je potřeba znát všechna jeho pracoviště i pracovní podmínky).

Není-li zaměstnanec zdravotně způsobilý pracovat u jednoho zaměstnavatele, neznamená to, že by to platilo obecně
pro všechny zaměstnavatele. Posudek navíc zůstane původnímu zaměstnavateli, „nejde“ se zaměstnancem.