Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Odchod zo zamestnania-okamžite

Zdravim,potrebujem odísť z práce zo dňa na deň.Zamestnavalel ma asi nepustí.
Robil som občas s takou lepiacou hmotov (lepidlo).Dosť to zapácha a obsahuje to škodlivé vípary.Mal som mať odsávanie,ale firma to neurobila.Mozem toto použiť ako vyhrážku aby sa s nimi dalo dodlhodnut na odchod zo dňa na deň?Pracujem v CZ

Začal bych návštěvou příslušného lékaře pracovního lékařství (ten, u kterého jste absolvoval vstupní/periodickou prohlídku) s tím, že vlivem pracovního prostředí se vám zhoršuje zdravotní stav (a nebo ještě před tím zajděte pro "neschopenku" k obvoďákovi, ale pozor - diagnóza ať odpovídá pracovnímu prostředí (dýchací potíže a tak…)). Není to úplně "košer", ale jinak se může stát, že vám zaměstnavatel nabídne jinou pracovní pozici, a pak teprve (při odmítnutí) rozváže pracovní poměr, ovšem bez náhrady (odstupné), nebo nainstaluje to odsávání…
Každopádně to asi nebude tak rychlé, jak si představujete - výhrůžka sice zabrat může, ale v případě, že nový zaměstnavatel se na vás bude informovat, asi se nedočkáte kladného hodnocení…

Z nějakého důvodu chce odejít okamžitě - to se obvykle dělá, pokud chceš nastoupit do nové práce.
A nejde ani o smrad, ale pokud bude mít ve zdravotním posudku nějaké omezení, co se týká pracoviště, nemusí dostat kladný zdravotní posudek pro novou práci. Takže s tím bych byl opatrný.

Všechno jde. Tenhle způsob by šel dohodou. Pokud podáš výpověď ty a k dohodě nedojde poběží ti 2 měsíce výpovědní lhůty od prvního následujícího měsíce. Takže bez udání důvodu skončíš k 1.4.2019. Do té doby bych doporučil si dát do pořádku vnitropodnikový věci, nářadí a zkusil zaměstnavatele ještě o dohodu. Pokud ne šel bych marodit a přišel bych až na poslední den ,nebo jen s listkem na peníze a ukončenou neschopenkou.

Mám to samé. Dnes jsem byl na inspektorátu práce, kde mi to takhle vysvětlili. Pokud ti budou dělat ofuky s vydáním zápočťáku nebo ti neproplatí dovolenou, budou mít nějaký podmínky pro vydání papírů, tak po nemoci nastoupit na ÚP a oni jsou ti povinni ten zápočťák poslat aniž bys tam už musel chodit.a i to hned hlásit aby ti na pracáku dali podepsat čestné prohlášení a něco jsi dostal nebo za tebe aspoň někdo platil pojištění.

@Jan Fiala →

Zdravotní způsobilost k výkonu určitého práce se neposuzuje obecně, ale vždy ve vztahu ke konkrétnímu
druhu u konkrétního zaměstnavatele (je potřeba znát všechna jeho pracoviště i pracovní podmínky).

Není-li zaměstnanec zdravotně způsobilý pracovat u jednoho zaměstnavatele, neznamená to, že by to platilo obecně
pro všechny zaměstnavatele. Posudek navíc zůstane původnímu zaměstnavateli, „nejde“ se zaměstnancem.