Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prodej podílu nemovitosti

Zdravím,
níže vkládám vyjádření advokátky, zda v tom není nějaký "háček".
Děkuji za názory.

Má klientka je připravena Váš podíl koupit za cenu xxx.000,- Kč , kdy při podpisu kupní smlouvy by uhradila xxx.000,- Kč a
částku xx.000,- Kč by doplatila v prav.měsíčních splátkách do jednoho roku od podpisu kupní smlouvy oproti podepsané směnce ( kupní smlouva by se dala do katastru po podpisu kupní smlouvy a úhradě částky xxx.000,- Kc ). Výše kupní ceny je nabízena s ohledem na skutečnost, ze bude státu hradit daň z nabyti, bude muset zpracovat znal.posudek a ponese náklady spojené s vypracováním kupní smlouvy a návrhu na vklad.

Nejsem právník, tak ti neporadím (akorát, že navštívit právníka co se takovými případy zabývá IMHO není špatný nápad). Ale pokud bych v takové situaci byl já, tak bych asi navrhnul smlouvu o smlouvě budoucí, ať klientka střádá a až bude mít celou dohodnutou částku pohromadě, "přijde den, zúčtujem spolu".

Na to bych nepřistoupila. Je-li zájemkyně o koupi domu ochotna podepsat směnku,
může si na směnku půjčit někde jinde a Vám uhradit celou částku.
Proč byste jí měl dělat „bankéře“? (K čemu Vám bude směnka, když kupující nebude nic mít?)