Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Pracovní smlouva

zdravím, měl bych dotaz ohledně pracovní smlouvy ...

měním práci a od 1.4 mám nastupuji do nové práce. Ve hře byla možnost, že bych nastoupil již 1.3 ale to se nestalo. Bohužel personalistka je obří černá díra na informace a smlouvu mi napsala od 1.3. - vedení o správném termínu nástupu ví, ale k nedostupnosti (dlouhá služební cesta) 1 osoby nutné pro podpis řešíme s personalistkou jak na to ... je možný ke smlouvě 1.3 napsat dodatek, který odsune termín nástupu nebo se musí napsat nová smlouva se správným datumem?

Dokud není ta smlouva se špatným datumem podepsaná oběma stranami, tak snad není problém ji skartovat, a vytvořit novou? Nehledě k tomu, že by snad měla být i nějaká zastupitelnost - jestli má firma takovouhle personalistku, tak by mě zajímalo, jak funguje zbytek firmy, a jestli bych tam chtěl vůbec pracovat…

Pracovní smlouvu sjednávají obě strany. Není to tak, že by jedna strana „dala“ smlouvu druhé straně.
Normálně personalistku upozorněte na chybu ve smlouvě, a sdělte jí skutečný den nástupu do práce.
Je na ní, jakým způsobem svou chybu napraví.
(Já bych smlouvu s chybným datem nástupu nepodepsala/neuzavřela.)