Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Správní řízení za zákaz stání

Dobrý den, zastavil jsem v zákazu stání za účelem odběhnuti k bankomatu. Bankomat je asi 5 metrů od místa zastavení. Ani to není ta rohem. Okamžitě přiskočil strážník a začal mě centrovat. Prý si špatně vykládám znění této značky.. Pokud bych prý něco nakládal, tak tam můžu stát hodinu. To co jsem prý udělal já není zastavení, ale stání a čeká mě správní řízení. Ma pravdu nebo se mám bránit?

Ak chcetáky berieš z materiálneho hľadiska, ako nakladanie hmotnej veci, máš vec vyhratú v správnom riadení. Len proces musíš pred komisiou odborne po právnej stránke opísať, obhájiť skutkovú podstatu tak, aby pasovala do príslušného zákona konkrétneho paragrafu.

Stalo sa podľa skutočnosti:
Istého kvantového fyzika čapla polícia, že prešiel vozidlom na červenú. V správnom a súdnom konaní doložil vodič justičnej ctihodnosti ťažké matematické výpočty ohľadom zeleného spektrálneho posunu svetla, v obrátenom garde Dopplerovho javu, lebo sa svojim vozidlom rýchlo pohyboval smerom k semafóru na ktorom síce pre nestranného pozorovateľa svietila červená, ale približujúcemu vodičovi sa javilo farebné spektrum na semafóre, ako zelená.
https://sk.wikipedia.org/wiki/%C4%8Cerven%C3%BD_posun

Načisto osprostený jurisdikčný orgán zo stoviek predložených kvantových výpočtov ako dôkaz, v meritórnom rozhodnutí vodiča nepokutoval za jazdu na červenú, ale za rýchlu jazdu.

Presne takýmto spôsobom sa musíš pri výbere šušňov z bankomatu obhajovať, dostaneš pokutu za ojazdené pneumatiky nie za zastavenie.