Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Správní řízení za zákaz stání

Dobrý den, zastavil jsem v zákazu stání za účelem odběhnuti k bankomatu. Bankomat je asi 5 metrů od místa zastavení. Ani to není ta rohem. Okamžitě přiskočil strážník a začal mě centrovat. Prý si špatně vykládám znění této značky.. Pokud bych prý něco nakládal, tak tam můžu stát hodinu. To co jsem prý udělal já není zastavení, ale stání a čeká mě správní řízení. Ma pravdu nebo se mám bránit?

Nemá pravdu. Na zákazu stání SMÍŠ zastavit pro naložení/vyložení nákladu po nezbytně dlouho dobu maximálně však hodinu. (tedy žádné soustavné nakládání, jak si to lůza po svém interpretovala)
Váha, rozměry ani nic jiného NENÍ specifikováno co se toho nákladu týče. Takže jsi šel naložit peníze. Mohl jsi ale klidně jít utrhnout větev ze stromu a naložit tu.
Zrovna tak si mohl jít vyhodit pytlík s hovínkama.

…vozidlo uvést do klidu jen na dobu nezbytně nutnou k neprodlenému nastoupení nebo vystoupení přepravovaných osob anebo k neprodlenému naložení nebo složení nákladu a jen na místech, kde neohrožují bezpečnosti silničního provozu. Pod těmito pojmy si v žádném případě nelze představovat, že lze zastavit a jít provádět nákup nějakého zboží nebo zastavit a čekat na osobu, která provádí nákup zboží či dělá jinou činnost (např.výběr financí z bankomatu, atd.). Za naložení či složení nákladu se nepovažuje ani dodání fakturačních či jiných administrativních materiálů.

Ve správním řízení se může bránit každý proti čemukoliv.

zdroj

Strážník má pravdu, pokud jste nesouhlasil s přestupkem, jde to do správního řízení. Pokud Vám příjde platební příkaz, tak ho uhraďte, bude to levnější.
Araneus84,
Na zákazu stání SMÍŠ zastavit pro naložení/vyložení nákladu po nezbytně dlouho dobu maximálně však hodinu4
Kde jste vzal ten časový údaj? To nikde v zákoně není. Jít někam, třeba k bankomatu, není naložení nákladu.
Mýlíte se.

Jestli máš na mysli bankomat ČSOB v Blansku (protože zrovna u něj lidi rádi zastavují "na blikačku"), tak parkoviště je jen 50 metrů vedle. Za to si tu pokutu si tuplem zasloužíš.
Prakticky všechny bankomaty všech bank v Blansku jsou do 50 metrů od parkoviště.

Ak chcetáky berieš z materiálneho hľadiska, ako nakladanie hmotnej veci, máš vec vyhratú v správnom riadení. Len proces musíš pred komisiou odborne po právnej stránke opísať, obhájiť skutkovú podstatu tak, aby pasovala do príslušného zákona konkrétneho paragrafu.

Stalo sa podľa skutočnosti:
Istého kvantového fyzika čapla polícia, že prešiel vozidlom na červenú. V správnom a súdnom konaní doložil vodič justičnej ctihodnosti ťažké matematické výpočty ohľadom zeleného spektrálneho posunu svetla, v obrátenom garde Dopplerovho javu, lebo sa svojim vozidlom rýchlo pohyboval smerom k semafóru na ktorom síce pre nestranného pozorovateľa svietila červená, ale približujúcemu vodičovi sa javilo farebné spektrum na semafóre, ako zelená.
https://sk.wikipedia.org/wiki/%C4%8Cerven%C3%BD_posun

Načisto osprostený jurisdikčný orgán zo stoviek predložených kvantových výpočtov ako dôkaz, v meritórnom rozhodnutí vodiča nepokutoval za jazdu na červenú, ale za rýchlu jazdu.

Presne takýmto spôsobom sa musíš pri výbere šušňov z bankomatu obhajovať, dostaneš pokutu za ojazdené pneumatiky nie za zastavenie.

Tvým bráněním se (a hlavně použitím tvého zdůvodnění přestupku) si akorát přivodí více problémů a větší finanční flastr. Spáchám-li přestupek, sklopím uši a zaplatím ihned. Je to levnější než ve správním řízení. Žvásty o tom, jak "naši právníci vyřešili stovky případů" jsou na úrovni zázračných prostředků na prodloužení penisu a zaručeného zbohatnutí na binárních opcích. Ale kdo chce kam…