Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Správní řízení za zákaz stání

Dobrý den, zastavil jsem v zákazu stání za účelem odběhnuti k bankomatu. Bankomat je asi 5 metrů od místa zastavení. Ani to není ta rohem. Okamžitě přiskočil strážník a začal mě centrovat. Prý si špatně vykládám znění této značky.. Pokud bych prý něco nakládal, tak tam můžu stát hodinu. To co jsem prý udělal já není zastavení, ale stání a čeká mě správní řízení. Ma pravdu nebo se mám bránit?

Strážník má pravdu, pokud jste nesouhlasil s přestupkem, jde to do správního řízení. Pokud Vám příjde platební příkaz, tak ho uhraďte, bude to levnější.
Araneus84,
Na zákazu stání SMÍŠ zastavit pro naložení/vyložení nákladu po nezbytně dlouho dobu maximálně však hodinu4
Kde jste vzal ten časový údaj? To nikde v zákoně není. Jít někam, třeba k bankomatu, není naložení nákladu.
Mýlíte se.

Jestli máš na mysli bankomat ČSOB v Blansku (protože zrovna u něj lidi rádi zastavují "na blikačku"), tak parkoviště je jen 50 metrů vedle. Za to si tu pokutu si tuplem zasloužíš.
Prakticky všechny bankomaty všech bank v Blansku jsou do 50 metrů od parkoviště.

Ak chcetáky berieš z materiálneho hľadiska, ako nakladanie hmotnej veci, máš vec vyhratú v správnom riadení. Len proces musíš pred komisiou odborne po právnej stránke opísať, obhájiť skutkovú podstatu tak, aby pasovala do príslušného zákona konkrétneho paragrafu.

Stalo sa podľa skutočnosti:
Istého kvantového fyzika čapla polícia, že prešiel vozidlom na červenú. V správnom a súdnom konaní doložil vodič justičnej ctihodnosti ťažké matematické výpočty ohľadom zeleného spektrálneho posunu svetla, v obrátenom garde Dopplerovho javu, lebo sa svojim vozidlom rýchlo pohyboval smerom k semafóru na ktorom síce pre nestranného pozorovateľa svietila červená, ale približujúcemu vodičovi sa javilo farebné spektrum na semafóre, ako zelená.
https://sk.wikipedia.org/wiki/%C4%8Cerven%C3%BD_posun

Načisto osprostený jurisdikčný orgán zo stoviek predložených kvantových výpočtov ako dôkaz, v meritórnom rozhodnutí vodiča nepokutoval za jazdu na červenú, ale za rýchlu jazdu.

Presne takýmto spôsobom sa musíš pri výbere šušňov z bankomatu obhajovať, dostaneš pokutu za ojazdené pneumatiky nie za zastavenie.

Tvým bráněním se (a hlavně použitím tvého zdůvodnění přestupku) si akorát přivodí více problémů a větší finanční flastr. Spáchám-li přestupek, sklopím uši a zaplatím ihned. Je to levnější než ve správním řízení. Žvásty o tom, jak "naši právníci vyřešili stovky případů" jsou na úrovni zázračných prostředků na prodloužení penisu a zaručeného zbohatnutí na binárních opcích. Ale kdo chce kam…