Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Podpis podnájemní smlouvy - ukončení

Dobrý den,
Dva dni před v úterý si byt prohlédla po té večer zavolala že podnájem bere.
Dnes dopoledne v 9 hod. jsem s paní uzavřel podnájemní smlouvu všechno se zdálo byt v pořádku podepsali jsme smlouvy a při podpisu zaplatila první podnájem v hotovosti oproti hotovosti jsem jí dal doklad o zaplacení.

CCA v 17:30 hod. mi napsala zprávu, že chce podnájemní smlouvu zrušit a peníze vrátit.

Chtěl bych se zeptat zda má nato právo, aby slouvu hned zrušila nebo už musí podat 3 měsíční výpovědní lhůtu.

Děkuji Vám za Vaši odpověď a pomoc.

Nevím co jste měli vše ve smlouvě, ale obecně jste v právu Vy. Uzavřeli jste právní vztah sepsali, podepsali a vyměnili si plnění ze vztahu. Poté se výpověd řeší právní cestou, takže výpovědí dle zákona. Není žádná ochraná doba. Takže 3 měsíční výpověď.
Ale budeto těžké, znám takový případ, bylo to dost hnusné. Naštěstí jsem sehnal jiného nájemce a uklidnilo se to.

Pozrel som si nejaké české stránky na túto tému a vyšlo mi že "ako kedy...". Rozlišuje sa podľa toho, či sa jedná o podnikateľský vzťah, či ide o dátum podpisu alebo začiatku plnenia zmluvy, či sa už nájomca nasťahoval, atď. Na začiatok si snáď pozri tento odkaz:
https://support.flatio.com/hc/cs/articles/360001338527-M%C5%AF%C5%BEe-n%C3%A1jemn%C3%ADk-od-smlouvy-o-pron%C3%A1jmu-odstoupit-
Zrejme by otázka mala byť upresnená.

Nevím co je psáno v zákonech.
Měl jsi s uzavřením té podnájemní smlouvy nějaké výdaje (třeba s nějakými extra úpravami bytu co by si ta paní vyžádala) nebo jsi kvůli té paní odmítl další zájemce, že by ti vznikla nějaká škoda?

Pokiaľ neuviedla písomne objektívne dôvody výpovede z nájmu, musí znášať podmienky na vlastné triko.

Ešte by som babu naťahoval pre porušenie zmluvných podmienok, vzniknuté materiálne, imateriálne škody apod.

Máš zinkasované, máš. Prenajmi priestory po vypršaní doby nájmu znovu.